Home Ogłoszenia duszpasterskie 31.12.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 31.12.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 31.12.2023


  1. Dziś przypada niedziela św. rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, a także ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 17.30 odprawimy okolicznościowe nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego. Będziemy dziękować i przepraszać za miniony rok, a także prosić bł. na nowy rok.
  2. Jutro obchodzić będziemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok, 1 stycznia oraz Dzień Pokoju. Msze św. od godz. 9.00 rano według porządku niedzielnego.
  3. W tym tygodniu obchodzić będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
  4. W pierwszy czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne, oraz za całą rodzinę ministrancką.
  5. W I piątek  przed południem odwiedzimy osoby chore w ich domach. Ze spowiedzi będzie można skorzystać na Mszy św. o godz. 7.00 i od godz. 16.00. 
  6. W I sobotę na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy za matki oczekujące potomstwa za wstawiennictwem św. Dominika Savio. 
  7. W sobotę 6 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Msze św. w naszej świątyni według porządku niedzielnego. Poświecimy kadzidło i kredę, którą oznaczymy swoje drzwi mieszkań i domów. Orszak Trzech Króli w naszym mieście rozpocznie się o godz. 13.00, na placu Jana Pawła II. Także i do naszej szopki przybędą trzy figury mędrców ze wschodu i oddadzą pokłon Panu Jezusowi. Małemu dziecięciu, który jest w centrum każdej szopki, jakby cały świat zwracał się ku Bogu. 
  8. Tradycyjny koncert kolęd w wykonaniu dzieci i rodziców ze scholii Aniołki ks. Bosko „SALEZJAŃSKIE KOLĘDOWANIE pt.: Betlejem jest wśród Nas.”. odbędzie się w sobotę 6 stycznia o godz. 19.00 w święto Trzech Króli. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania i przeżycia pięknego wieczoru.
  9. Kontynuujemy w parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Już teraz dziękujemy za przyjęcia kapłana w rodzinach, wspólną modlitwę i wszelkie wyrazy gościnności. W tygodniu kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00 w soboty o godz. 9.00.

Program kolędy przedstawia się następująco:

We wtorek 02 stycznia –ul.  Mariampolska 4; ul. Jana Pawła II 2, 4

We środę 03 stycznia – ul. Jana Pawła II 3, 3A, 3B.

W czwartek 04 stycznia – ul. Popiełuszki 8, 8A, ul. Jana Pawła II 5, 5abcd.

W piątek 05 stycznia – ul. Jana Pawła II 1, 1A oraz ul. Wyszyńskiego domki

W sobotę 06 stycznia – ul. Jana Pawła II 6,

W poniedziałek 8 stycznia – ul. Jana Pawła II 9,11.

W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Leona Kuczyńskiego oraz śp. Artura Jamrożka, rodzinom składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu

Dobrego sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku 2024

Share Button