Home Młodziczki 2009/10

Młodziczki 2009/10

Młodziczki

Jedną z najstarszych kategorii wiekowych w drużynie siatkarek UKS Salos Ełk są Młodziczki z rocznika 2009-2010.
Kadra Młodziczek bierze udział w Warmińsko-Mazurskiej Lidze Piłki Siatkowej godnie reprezentując barwy naszego klubu w województwie. Zawodniczki również występują w Turniejach Towarzyskich.

Treningi dla Młodziczek są prowadzone na naszej Hali Sportowej w poniedziałki, środy  w godzinach 19:00-20:30.

Trenerem zawodniczek w kategorii Młodziczek jest pan Leszek Szematowicz.

Młodziczki rozgrywają swoje mecz do dwóch wygranych setów. Zawodniczki grają na pełnowymiarowym boisku siatkarskim, ale wysokość siatki u młodziczek wynosi 215 cm. Gra jest tu zbliżona do tej, którą oglądamy w meczach dorosłych, żadnego kibica nie dziwią więc plastry siatkarskie na palcach zawodników i profesjonalny sprzęt.

Podstawowe założenia treningu:

 • Charakterystyka gry powinna uwzględniać rozwiązania taktyczne, działania techniczne oraz sprawność fizyczną niezbędną do wykonywania zadań techniczno-taktycznych;
 • Program szkolenia uwzględnia nowe podejście metodyczne – polega ono na przejściu od finalnego efektu, jakim jest sama gra, przez ćwiczenia globalne, następnie syntetyczne do ćwiczeń analitycznych;
 • Uwzględniane są również zasady organizacji gry w danej kategorii wiekowej, stanowiące metodyczne podstawy nauczania poszczególnych elementów techniczno-taktycznych;
 • Nasze siatkarki dzięki ćwiczeniom syntetycznym i analitycznym kształtują swoją technikę i doskonalą ją poprzez ćwiczenia globalne.
 • Nasi trenerzy starają się, przekazać zasadę, że ćwiczenie jest również częścią gry. Jeśli jest stosowane zamiast gry, to jedynie dlatego, że umożliwia np. znaczne zwiększenie liczby powtórzeń.
 • Konieczne jest również podejście indywidualne do zawodniczek, aby mogły one doskonalić technikę na swoich pozycjach.

W naszej sekcji wszyscy są tolerowani i mile widziani. Salos nie tylko uczy jak grać, ale też pomaga i wychowuje, dzięki czemu nikt nie czuje się izolowany. Trenują u nas dziewczęta z pasją, które dzięki Salosowi zakochały się w tej dyscyplinie. Ciężka praca, aktywnie spędzony czas,  niesamowita atmosfera , nowe przyjaźnie i wspomnienia na całe życie to gwarancja, którą może zapewnić Salos.

 

PROCEDURA PRZYJĘCIA ZAWODNIKA DO KLUBU

 1. Kontaktujemy się telefonicznie z Sekretariatem Salezjańskiego Biura Młodzieżowego na numer 539-078-869.
 2. W czasie rozmowy podajemy dyscyplinę (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, szachy), którą dziecko chce uprawiać oraz rocznik dziecka.
 3. Otrzymujemy informację kiedy i gdzie dany rocznik ma swoje treningi.
 4. Dziecko przychodzi na pierwsze 4 treningi integracyjno-orientacyjne. (Te treningi są bezpłatne!)
 5. Po pozytywnej decyzji rodzic razem z dzieckiem przychodzi do sekretariatu w Oratorium aby wypełnić dokumenty związane z zapisaniem dziecka. (Wypełnienie Deklaracji Członkowskiej klubu UKS Salos Ełk, zarejestrowanie w PZPS)
  1. Potrzebne zdjęcie legitymacyjne dziecka, PESEL dziecka, dowód osobisty rodzica/opiekuna.
  2. W sekretariacie również dowiemy się na temat składki członkowskiej.
 6. Rejestracja w aplikacji Pro Train Up w sekretariacie. (Jedyny komunikator w klubie.)
 7. Rozmowa z Salezjaninem związana z przedstawieniem charyzmatu salezjańskiego, idei wychowania Ks. Bosko i naszej salezjańskiej pracy.
 8. Zakup stroju odpowiedniego do danej dyscypliny sportu (Stroje można zakupić na hali sportowej u p. Weroniki).
 9. Czynnie uczestniczyć w życiu naszego klubu i pozwolić dziecku dobrze się bawić!

 

Share Button