Home Ogłoszenia duszpasterskie – 14.06.2026 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 14.06.2026 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 14.06.2026 r.

  1. Dziś na Mszy św. o godz. 16.00; 7 osobowa grupa dzieci z Ośrodka szkolno-wychowawczego przy ulicy Grajewskiej przystąpi do I komunii św. Dzieciom i rodzinom gratulujemy, zaś ks. Franciszkowi i Pani katechetce Iwonie Marchel dziękujemy za trud przygotowania dzieci do kolejnych sakramentów. 
  2. Od początku wakacji organizować będziemy półkolonie „Lato w Mieście”. Półkolonie będą pod hasłem: „Małe kroki wielkie skoki. Bądź jak ks. Bosko”. Zapisy w Oratorium i u ks. Piotra.
  3. W środę odbędzie się rada pedagogiczna w Salezjańskiej Szkole Podstawowej, w czwartek odbędą się Walne – sprawozdawcze spotkania Oratorium o godz. 16.30, SALOS o godz. 19.15. Zainteresowane osoby zapraszamy. 
  4. W sobotę 20 czerwca odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w świętej Lipce oraz do Stoczka Warmińskiego. Wyjazd o godz. 7.30.
  5. Zapraszamy na piesze pielgrzymki do Wilna i Ostrej Bramy oraz na Jasna Górę. Pielgrzymka z Suwałk do Wilna rozpocznie się 16 lipca i jest to coś więcej niż tylko piesza wędrówka – to droga wiary, nadziei i przemiany serca. Idziemy do Matki Bożej Ostrobramskiej, niosąc w sercu swoje intencje: za bliskich, za siebie, za pokój, za przyszłość. Natomiast do Częstochowy pielgrzymka piesza wyruszy 28 lipca i będzie to już 34 Ełcka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. 
  6. Dziękujemy za ofiary na prace inwestycyjne i upiększające nasz kościół. Obecnie wciąż trwają prace nad upiększeniem pomieszczeń remontowanych przy zakrystiach oraz na ukończeniu są prace, które umożliwią udostepnienie drugiej klatki schodowej na chór, klatki ewakuacyjnej. W najbliższym czasie rozpoczną się długo wyczekiwane prace związane z oświetleniem. Prace mają na celu doświetlenie prezbiterium – ołtarza, ambon, miejsca przewodniczenia, ołtarzy bocznych oraz dozwalanie chóru, a także zamontowanie nowoczesnego zarządzania oświetleniem, które znajdować się będzie w zakrystii głównej. 
  7. W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Marka Miszkiel, rodzinie składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu. 

Naszym parafianom oraz sympatykom działa salezjańskiego życzymy dużo błogosławieństwa Bożego i opieki bożej. Najświętsze Serce Boże – ufamy Tobie.  

Share Button