Home Harcerze

Harcerze

ZWIĄZEK HARCERSTWA RZECZYPOSPOLIETJ

1 EŁCKA DRUŻYNA HARCERZY „CZARNA STRAŻ”

 

1 Ełcka Drużyna Harcerzy „Czarna Straż” – Drużyna założona Marcina Maziukiewicz we wrześniu 2014, wcześniej działaja jako Samodzielny Ęłcki Zastęp przy 1 Suwalskiej Drużynie Harcerzy „Baszta” im Mariana Piekarskiego

Czarna Straż – czyli drużyna dziarskich chłopaków z Ełku jest naszym sposobem na obronę tych rzeczy, które są dla nas bardzo ważne i cenne, a które tak często dziś przedstawia się w krzywym zwierciadle albo po prostu zapomina się, żyjąc tylko chwilową przyjemnością nie zawsze dobrą dla człowieka. Dzięki Baszcie realizujemy myśl zawartą w książce pt. „Wielka przygoda życia” Andrzeja Glassa:

Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, cuda zajmują nam trochę czasu.”

Harcerstwo jest bardzo dobrym miejscem na rozwinięcie wielu pasji i przeżycia przygody życia oraz znalezienie tego, co naprawdę chce się robić w życiu.

Dzięki harcerstwu dziecko będzie jednocześnie geografem, ratownikiem medycznym, artystą, kucharzem, animatorem, inżynierem, podróżnikiem, fotografem, menedżerem, strategiem i wychowawcą. Na zbiórkach i obozach instruktorzy zadbają o bezpieczeństwo dzieci, stymulujący program zajęć i będą motywować do ciągłego rozwoju. Dzięki harcerstwu dziecko dowie się dużo nie tylko o sobie, ale też o życiu. Tym prawdziwym.

Kto może wstąpić o naszej drużyny: Każdy chłopak który ukończył 10 rok życia i chce przeżyć fajną przygodę oraz poznąc ciekawych ludzi

Znajdą państwo nas na :

Domena: http://1edh.web.zhr.pl/ 

E-mail: 1edh@zhr.pl

Facebook: www.facebook.com/zhrelk

P1010633 P1010634 P1010635 P1010636 P1010637

Share Button