Home Ogłoszenia duszpasterskie: 30.07.2023

Ogłoszenia duszpasterskie: 30.07.2023

Ogłoszenia duszpasterskie: 30.07.2023


  1. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. 
  2. W I czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne. W I piątek miesiąca spowiedź na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00. W I sobotę miesiąca adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 15.00. Na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy za wstawiennictwem św. Dominka Savio za mamy oczekujące potomstwa.
  3. Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) to spotkanie młodych ludzi z całego świata z Papieżem. To pielgrzymka, święto młodzieży, wyraz Kościoła powszechnego i mocny moment ewangelizacji świata młodych.  W ciągu tygodnia młodzi ludzie z całego świata są zapraszani do udziału w spotkaniach modlitewnych, dzielenia się i wypoczynku. W godzinach porannych katechezy w kilku językach pozwalają na chwile formacji grupowej. Punktem kulminacyjnym są celebracje (wydarzenia centralne), w których obecny jest Papież, takie jak msza inauguracyjna i ceremonia przyjęcia Ojca Świętego, krzyż, czuwanie i w ostatnim dniu Msza św. Dodatkowo będzie, spotkanie młodzieży ze wszystkich dzieł salezjańskich świata z naszym ks. Generałem. Jutro 18 osobowa grupa młodzieży z ks. Wojciechem wyruszą samolotem Lizbony. Życzymy im pięknych przeżyć duchowych. 
  4. Wciąż jest jedno wolne miejsce na pielgrzymkę do Ziemi św. na pierwszy termin, czyli od 05 do 12 września, dla kobiety. 
  5. W ostatnich dniach na konto Oratorium spłynęły środki pieniężne z tzw. 1,5%. Bardzo serdecznie dziękujemy za wpisywanie naszego numeru KRS. Środki te pozwolą mam jeszcze lepiej prowadzić nasze działo wychowawczo-oratoryjne. 
  • W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Grażynę Chrapownicką, rodzinie składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu.

Bożych dni

Share Button