Home Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.2023


  1. Najpiękniejszy podarunek, jaki możemy ofiarować naszym bliskim zmarłym jest modlitwa i komunia św. w ich intencjach. Nam żyjącym przypada obowiązek miłości, by się modlić za naszych drogich zmarłych. Wypominki w naszym kościele wraz z modlitwą różańcową przez cały listopad będą czytanie o godz. 17.15, a Msze św. w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00
  2. W środę 1 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni odprawiane będą wg porządku niedzielnego.
  3. Porządek modlitw na poszczególnych cmentarzach przedstawia się następująco:

Na Cmentarzu Głównym Nr 1 będzie następujący: 
 – Od g. 9.00 – modlitwy za zmarłych przy kaplicy cmentarnej
 – O g. 11.00 – Msza św. – na zewnątrz przy kaplicy cmentarnej
 – Po Mszy św. tradycyjna procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych  
 Na Cmentarzu Nr 2, będzie następujący:
 – Od g. 9.00 – modlitwy za zmarłych
 – O g. 10.00 – Msza św., a po niej procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych
 Na Cmentarzu Nr 3 w Bartoszach będzie następujący:
 – Od g. 9.00 – modlitwy za zmarłych
 – O g. 10.00 – Msza św., a po niej procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych.

  • W czwartek, 2 listopada obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlić się będziemy za wszystkich drogich nam zmarłych.
  • Przez cały listopad za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę choćby w myśli za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
  • W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami do wspólnej modlitwy w intencji powołań do służby w kościele. W I piątek w godzinach porannych odwiedzimy osoby chore w ich domach. Po południu zaś zapraszamy dzieci, na spowiedź od godz. 16.00 oraz Mszę św. o godz. 16.30.

W I sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Skaranemu od godz. 15.00, zaś na Mszy wieczornej modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Dominika Savio w intencji matek oczekujących potomstwa.

  • W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Michalinę Strześniewską, oraz śp. Kazimierza Spodyniuka, rodzinom składamy wyrazy współczucia i otuchy z zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu. 

Błogosławionych i bezpiecznych dni, udanych spotykań rodzinnych 

Share Button