Home Ogłoszenia duszpasterskie; 28.05.2023

Ogłoszenia duszpasterskie; 28.05.2023

Ogłoszenia duszpasterskie; 28.05.2023


  1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św.  Święty Augustyn mówił, że „jeśli chcecie mieć życie od Ducha Świętego, zachowujcie miłość, kochajcie prawdę, tęsknijcie za jednością, a osiągniecie życie wieczne”. Niech więc Duch Święty nam w tym dopomaga i sprawia, abyśmy będąc we wspólnocie Kościoła pięknie ją tworzyli.
  2. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się rocznicowa komunia św.
  3. W poniedziałek w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła będą miały miejsce uroczystości jubileuszowe Księdza Biskupa Ordynariusza. Ks. Bp. W tym roku obchodzi 20-lecie posługi w diecezji ełckiej, 25 lecie święceń biskupich. W katedrze ełckiej o godz. 11.00 odbędzie się Msza św. dziękczynna za ks. Bp.  oraz Księży Jubilatów i Sióstr Jubilatek świętujących swoje jubileusze kapłańskie i zakonne. Nasz ks. Franciszek 30 lecie kapłaństwa, ks. Jerzy 35 lecie kapłaństwa. Jubilatom gratulujemy i otaczamy modlitwą.
  4. W środę od godz. 16.00 będzie wydawana żywność w Caritasie Parafialnym. Osoby zainteresowane prosimy o ich odbiór.
  5. Od czwartku nabożeństwa czerwcowe będą odbywać się po Mszy św. wieczornej.
  6. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
  7. W I czwartek tradycyjnie modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy przede wszystkim ministrantów młodszych i starszych wraz z rodzicami. 
  8. W I piątek przed południem odwiedzimy osoby chore w ich domach, po południu zaś spowiedź dzieci od godz. 16.00, i Msza św. o godz. 16.30. Odpowiadając na Apel Papieża Franciszka uczyńmy z tego I piątek dzień postu w intencji pokoju na świecie.
  9. W I sobotę Adoracja NS odbędzie się od godz. 15.00 zaś na Mszy św. wieczornej udzielimy błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa za wstawiennictwem św. Dominika Savio.
  10. W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Wandę Agusewicz, rodzinie składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu. 

Składamy wszystkim najlepsze życzenia. 

Share Button