Home Ogłoszenia duszpasterskie; 26.05.2024

Ogłoszenia duszpasterskie; 26.05.2024

Ogłoszenia duszpasterskie; 26.05.2024


  1. Bóg Jedyny w Trzech Osobach był od wieków z nami. Prawda ta była stopniowo ukazywana człowiekowi w historii zbawienia. Liturgia dzisiejszej uroczystości mówi nam o udziale Ojca, Syna i Ducha Świętego w Bożej ekonomii zbawienia, która została zapoczątkowana w nas od przyjęcia sakramentu chrztu świętego, który przyjęliśmy w imię Trójcy Przenajświętszej.
  2. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego zaprasza do wzięcia udziału w Ełckim Wieczorze Uwielbienia, które odbędzie się 26 maja 2024 roku (Niedzielę Trójcy Świętej) o godz. 19.00 w Amfiteatrze Ełckiego Centrum Kultury
  3. Uroczystością Maryi Wspomożycielki Wiernych zakończyliśmy biały tydzień. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się rocznicowa komunia św. i zostaną wręczone dyplomy za odprawienie 9 pierwszych piątków miesiąca. 
  4. Salezjańska Szkoła Podstawowa organizowała Konkurs plastyczny pt: Sen św. Jana Bosko z 9 roku życia – serce, które „wilki” przemienia w „Baranki”. Prace konkursowe można zobaczyć w tylnej części kościoła. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się wręczenie nagród. 
  5. W czwartek 30 maja obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. W naszym kościele rozkład Mszy św. niedzielny. Na placu Jana Pawła II Msza św. z procesją eucharystyczną do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się o godz. 11.00. W tym roku nasza parafia animuje cześć liturgii Mszy św. oraz przygotowuje drugi ołtarz. 
  6. Od soboty nabożeństwa czerwcowe będą odbywać się po Mszy św. wieczornej.
  7. W I sobotę Adoracja NS odbędzie się od godz. 15.00 zaś na Mszy św. wieczornej udzielimy błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa za wstawiennictwem św. Dominika Savio.
  8. W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Teresę Sobolewską, śp. Celinę Niewodowską, śp. Sebastiana Frydrycha, rodzinom składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. 

Umiłowania Eucharystii!!!

Share Button