Home Ogłoszenia duszpasterskie; 26.03.2023

Ogłoszenia duszpasterskie; 26.03.2023

Ogłoszenia duszpasterskie; 26.03.2023

  1. W dniu dzisiejszym kończymy nasze rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy serdecznie ks. Michałowi Chorążemu za poświęcony nam czas, wspólną modlitwę i świadectwo wiary. Życzymy dużo zdrowia, dużo radości i entuzjazmu w głoszeniu Słowa Bożego oraz pracy duszpasterskiej i wychowawczej. Dziękujemy również Wam drodzy za Wasz udział w rekolekcjach, które po raz kolejny pokazują jak nam wszystkim jest potrzebne wspólne świadectwo wiary i wspólnotowe nawrócenie. Moją wdzięczność kieruje do wspólnoty Wojowników Maryi i osób, które adorowały Pana Jezusa przez 24 godziny – czas na modlitwę, a zawłaszcza na adorację Najświętszego Sakramentu jest czasem błogosławionym.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zechciały podzielić się, artykułami spożywczymi. Niech dobry Bóg stokrotnie Wam to wynagrodzi.
  3. Droga krzyżowa ulicami miasta Ełku odbędzie się w piątek 31 marca. Rozpoczęcie o godz.19.00 na placu Jana Pawła II, a zakończenie w sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Konieczkach. Nasza parafia będzie niosła krzyż od II do III stacji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W naszej parafii drogi krzyżowe wg stałego harmonogramu.
  4. W tym tygodniu obchodzić będziemy I sobotę miesiąca. Adorację NS rozpoczniemy o godz. 15.00. Na Mszy św. wieczornej odbędzie się błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa za wstawiennictwem św. Dominika Savio. 
  5. Przyszła niedziela to niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. nastąpi obrzęd poświęcenia palm.
  6. Również w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się tradycyjnie „Zmiana Tajemnic Żywego Różańca”. 
  7. W sklepiku parafialnym są do nabycia „Baranki wielkanocne”. Dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.
  8. Również niedzielę 2 kwietnia, z katedry ełckiej o godz. 14.30, wyruszymy w procesja z Najświętszym Sakramentem i palmami na Plac św. Jana Pawła II. O godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia będziemy trwać przed Najświętszym Sakramentem odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Następnie zostanie odczytana Ewangelia o Męce Pańskiej, po której Biskup Ełcki skieruje słowo pasterskie.
  9. W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Irmina Daria Grabowska, rodzinie składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłą polećmy miłosierdziu Bożemu.

Błogosławionych dni.

Share Button