Home Ogłoszenia duszpasterskie 25.06.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 25.06.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 25.06.2023

  1. Wakacje, które się rozpoczęły w naszym dziele salezjańskim zapowiadają się intensywne i atrakcyjne. Od jutra rozpoczynamy półkolonie „Lato w Mieście” organizowane przez nasze Oratorium. W tym roku będą trzy turnusy półkolonii. W czasie trzeciego turnusu odbędzie się tzw. PreSAO czyli wstępny obóz dla młodzieży chcących być Animatorami. Następnie odbędzie się wyjazdowy obóz sportowy dla siatkarek. Po obozie udamy się na najważniejszą akcję tego lata, a mianowicie Światowe Dni Młodzieży w Portugalii. Z naszej parafii do Lizbony i Fatimy oraz na spotkanie z Papieżem Franciszkiem leci 20 osób. Następnie Animatorzy udadzą się na Szkołę Animatora Oratorium, wakacje zakończy festiwal Campo Bosko. Część akcji będzie objęta wsparciem z Kuratorium Oświaty oraz Urzędu Miasta Ełku. Dzieciom, animatorom i wychowawcom życzymy dobrej zabawy, pogodnych dni i bezpiecznego czasu. 
  2. W tym tygodniu ruszy nabór do Salezjańskiej Szkoły Podstawowej na nowy rok szkolny. Nabór będzie dotyczyć dzieci idących do I klasy. Szczegóły łącznie z regulaminem naboru będą dostępne na naszej stronie intrnetowej. 
  3. W środę od godz. 16.00 Caritas parafialny będzie wydawać żywność. Zainteresowane osoby prosimy o ich odbiór. 
  4. W tym tygodniu obchodzić będziemy I sobotę miesiąca podczas której tradycyjnie, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zaś na Mszy św. wieczornej udzielimy błogosławieństwa za wstawiennictwem św. Dominika Savio matkom oczekującym potomstwa.
  5. W przyszłą niedzielę jak w każdą I niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Za ofiary na nowe konfesjonały dziękujemy państwu Dyszkiewicz oraz innym anonimowym ofiarodawcom.
  7. Jutro odbędzie się pogrzeb śp. Aleksandra Sokołowskiego, rodzine składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu. 

Dobrych wakacyjnych dni

.

Share Button