Home Ogłoszenia duszpasterskie; 16.04.2023

Ogłoszenia duszpasterskie; 16.04.2023

Ogłoszenia duszpasterskie; 16.04.2023

Ogłoszenia duszpasterskie; 24.04.2022

  1. W II Niedzielę Wielkanocną obchodzimy uroczystość Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Św. Jan Paweł II; powiedział: jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia! Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie. Tam, gdzie panuje nienawiść i chęć odwetu, gdzie wojna przynosi ból i śmierć niewinnych, potrzeba łaski miłosierdzia, które koi ludzkie umysły serca, i rodzi pokój. 
  2. W każdy wtorek Mszę św. i spotkanie formacyjne ma grupa Odnowy w Duchu św. W każdą środę Mszę św. i spotkanie formacyjne ma chór parafialny. W każdy czwartek Mszę św. i spotkanie formacyjne ma grupa Glorisa Trynita oraz Radio Maryja. W każdy piątek o godz. 15.00 spotykają się czciciele Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.00 Schola. Zapraszamy do aktywnego włączania się grupy formacyjne. 
  • Od wielu lat przy naszej parafii działa Parafialna Poradnia Rodzinna, od półtora roku ze statusem Specjalistycznej. Służymy młodym parom w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa, poprzez promocję i ochronę życia ludzkiego. Od dwóch lat poprzez pomoc w zakresie porad prawnych, psychologicznych i psychoterapeutycznych. Od 27 kwietnia wychodzimy z nową inicjatywą – kursu małżeńskiego, który odbywać się będzie co czwartek. Dziękuję tym osobom, którzy już od wielu lat poświęcają się na rzecz ochrony życia i piękna życia małżeńskiego. 
  • Również za tydzień swoje imieniny obchodził będzie ks. Bp. Jerzy Mazur oraz nasi księża ks. Wojciech i ks. Jerzy, w intencji solenizantów modlić się będziemy na Mszy św. o godz. 10.30.
  • W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Bożenę Jaroś, śp. Jadwigę Drobiszewskiej, rodzinom składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłe polećmy Miłosierdziu Bożemu.

Spokojnego tygodnia.

Share Button