Home Ogłoszenia duszpasterskie 23.04.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 23.04.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 23.04.2023


  1.  W III niedzielę wielkanocną w kościele w Polsce obchodzimy już XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem przewodnim jest: „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Jana. W naszym kościele Ewangelia św. Jana będzie czytana od godz. 15.00. Zapraszam chętnych do wysłuchania oraz śledzenia tekstu, z pomocą swojej biblii, a przed wszystkim do modlitwy słowami Ewangelii. Za pobożne półgodzinne czytanie Słowa Bożego przysługuje odpust zupełny. Dodatkowym podkreśleniem dzisiejszego dnia są przygotowane cytaty z pisma św. które przy wyjściu z kościoła można wylosować. Dziękuję grupie liturgiczno-biblijnej za przygotowanie niedzieli biblijnej. 
  2. W poniedziałek 24 kwietnia oddamy hołd Maryi Wspomożycielce oraz odbędzie się procesja z figurą po kościele.
  3. Na jutro zostały przniesione oficjalne Uroczystości Świętowojciechowe, głównego patrona diecezji i Polski. Rozpoczęcie uroczystości w kościele NSJ o godz. 17.00, następnie procesja do katedry i Msza św., a po Mszy św., będzie okazja do złożenia ks. Biskupowi życzeń imieninowych. 
  4.  We wtorek swoje imieniny obchodzić będzie ks. Jarosław, Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 18.00.
  5. W sobotę grupa Animatorów udaje się do Olsztyna na cykliczne spotkanie Animatorów Inspektorii, tzw. ISA. Życzymy im udanego wyjazdu formacyjnego. 
  6. Za ofiary na nowe konfesjonały dziękuję Pani Bożenie Małkińskiej oraz innym anonimowym ofiarodawcom

Wszystkim życzymy dużo pokoju i zdrowia.

Share Button