Home Ogłoszenia duszpasterskie: 22.10.2023

Ogłoszenia duszpasterskie: 22.10.2023

Ogłoszenia duszpasterskie: 22.10.2023


  1. W Światowy Dzień Misyjny, obchodzony co roku w przedostatnią niedzielę października, z wdzięcznością wspominamy wszystkie osoby, które swoim świadectwem życia pomagają nam odnowić nasze zobowiązanie chrzcielne do bycia hojnymi i radosnymi apostołami Ewangelii. Pamiętamy zwłaszcza o tych, którzy potrafili wyruszyć w drogę, opuścić ojczyznę i rodzinę, żeby Ewangelia mogła dotrzeć bez zwłoki i bez obaw do zakątków miast i narodów, w których tak wiele istnień spragnionych jest błogosławieństwa. 
  2. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej gościmy Radcę Generalnego ds. Duszpasterstwa, ks. GARCIĘ Migela Angel.  Ks. Garcia wygłosi kazanie na Mszy św. o godz. 10.30, a po Mszy św. odbędziecie się spotkanie w oratorium ze Wspólnota-Wychowawczo- Duszpasterską oraz innymi chętnymi. Z tej również okazji oratorium zorganizuje turniej siatkówki dzikich drużyn. 
  3. We wtorek 24 października, oddamy hołd Maryi Wspomożycielce wiernych, a po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja Maryjna w kościele.
  4. W sobotę, 28 października o godz. 17.00 Oratorium wraz z Salezjańską Szkołą Podstawową organizują „Bal wszystkich świętych”. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do czynnego uczestnictwa w tej zabawie i w ten sposób uczczenie uroczystości Wszystkich Świętych. Chętnych obowiązuje przebranie nawiązujące do postaci świętego lub błogosławionego. 
  5. Dużymi krokami zbliża się listopad szczególny czas modlitwy za zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki za zmarłych, których polecać będziemy w modlitwie różańcowej przez listopad. W ich intencji będą sprawowane Msze św. przez cały rok w każdy trzeci piątek miesiąca. 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, a przede wszystkim dobrego zdrowia.

Share Button