Home Ogłoszenia duszpasterskie 20.05.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 20.05.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 20.05.2023


  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Opowiadanie z Dziejów Apostolskich daje nam klucz do zrozumienia losów Kościoła czasów apostolskich, a także wskazuje fundament chrześcijańskiej nadziei. 
  2. Od kilku dni tradycyjnie w naszej parafii odprawiamy nowennę do Maryi Wspomożycielki Wiernych. Do wtorku Panu Bogu przez przyczynę Maryi polecać będziemy wszystkie nasze prośby. Nowenna odprawiana jest o godz. 20.00.
  3. W środę zaś będziemy przeżywać doroczny odpust Uroczystość Maryi Wspomożycielki. Uroczysta Msza św. oraz hołd Maryi i procesja wokół kościoła zostaną odprawione o godz. 18.00. Zapraszam do udziału wszystkich a szczególnie orszak procesyjny oraz wszystkich czcieli MB Wspomożycielki Wiernych. 
  4. We czwartek o godz. 19.30 obędzie się spotkanie wspólnoty wychowawczo-duszpasterskiej WWD – tematem spotkania będzie kongres ruchów i stowarzyszeń cześć młodzieżowa i dorosłych.
  5. W sobotę schola Aniołki ks. Bosko będzie uczestniczyć w Studzienicznej w Kongresie Ruchów i Stowarzyszeń stacja dziecięca. Zapraszamy do indywidualnego wyjazdu do naszego lokalnego sanktuarium.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 odbędzie się rocznica komunii św. Dzieci, które ukończyły 9 pierwszych piątków miesiąca zapraszamy do zgłoszenia się do kancelarii lub zakrystii.
  7. W minionym tygodniu 80 osobowa grupa dzieci przyjęła po praz pierwszy kolejne sakramenty I spowiedzi oraz I komunii św. Od dziś rozpoczynają biały tydzień. Przy tej okazji dziękuję za ofiary, które zostały złożone, zostaną one przeznaczone na nowe konfesjonały. 
  8. Pozostało nam jeszcze 4 miejsca na pielgrzymkę do Ziemi św. Chętnych zapraszam do kontaktu.  
  9. W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Annę Wyrzykowską, jutro zaś odbędzie się pogrzeb śp. Mariusza Zinkiewicza, rodzinom składamy wyrazy współczucia i otuchy a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. 

Wszystkim życzymy opieki Matki Bożej.

Share Button