Home Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.2024

  1. Dziś na sprawowaniu Eucharystii gromadzi nas uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To w Niej przez Ducha Świętego dopełnione zostaje paschalne dzieło Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Darem Jego jest Duch Święty, przez którego nieustannie Bóg odnawia nasze serca i oblicze ziemi. 
  2. Od kilku dni tradycyjnie w naszej parafii odprawiamy nowennę do Maryi Wspomożycielki Wiernych. Do czwartku Panu Bogu przez przyczynę Maryi polecać będziemy wszystkie nasze prośby. Nowenna odprawiana jest o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.
  3. W piątek zaś będziemy przeżywać doroczny odpust Uroczystość Maryi Wspomożycielki. Uroczysta Msza św. oraz hołd Maryi i procesja wokół kościoła zostaną odprawione o godz. 18.00. Zapraszam do udziału wszystkich, a szczególnie orszak procesyjny oraz wszystkich czcieli MB Wspomożycielki Wiernych. 
  4. Od soboty nabożeństwa majowe będą odprawiane o godz. 17.30.
  5. W minionym tygodniu 80 osobowa grupa dzieci przyjęła po praz pierwszy kolejne sakramenty I spowiedzi oraz I komunii św. Od dziś rozpoczynają biały tydzień. Przy tej okazji dziękuję za ofiary, które zostały złożone na kościół.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 odbędzie się rocznica komunii św. Dzieci, które ukończyły 9 pierwszych piątków miesiąca zapraszamy do zgłoszenia się do kancelarii lub zakrystii lub Pani katechetki.
  7. Jutro, w 20 maja w poniedziałek, Ks. Bp. Dariusz Zalewski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. W czasie tej uroczystości 6 ministrantów zostanie lektorami.
  8. We wtorek, 21 maja odbędzie się Inauguracja Społecznej Szkoły Realu Madryt w Ełku. Uroczystości rozpoczną się o godz. 16.00 na hali sportowej. Na to wydarzenie przyjedzie 5 osób z Madrytu; 3 z Fundacji Realu Madryt, 2 z Prokury Misyjnej w Madrycie. Ponadto przyjadą przedstawiciele z Inspektorii Warszawskiej z ks. Inspektorem na czele. W inauguracji wezmą udział, także lokalni przedstawiciele władz samorządowych. Zapraszamy dzieci, młodzież rodziców, a przede wszystkim beneficjantów szkoły. 
  9. W piątek ks. Wojciech wraz z trenerami i dziewczętami udadzą się na turniej siatkówki do zaprzyjaźnionego oratorium w RHO pod Mediolanem we Włoszech. Życzymy im bezpiecznej podróży i wspaniałych przeżyć.
  10. Również w piątek młodsze siatkarki i piłkarze wraz z trenerami udadzą się do Czerwińska Nad Wisłą na Inspektorialne Rozgrywki Salosu. Również im życzymy udanej rywalizacji. 

Wszystkim życzymy opieki Matki Bożej.

Share Button