Home Ogłoszenia duszpasterskie: 15.10.2023

Ogłoszenia duszpasterskie: 15.10.2023

Ogłoszenia duszpasterskie: 15.10.2023

  1. Obchodzimy dziś w całym kraju XXIII Dzień Papieski pt.: „Cywilizacja Życia”. W tym dniu przeprowadzana jest kwesta we wszystkich kościołach na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
  2. Dziś po Mszy św. o godz.10.30 odbędzie się spotkanie formacyjne dzieci i rodziców przygotowujących się do przyjęcia I komunii św.
  3. W środę 18 października, przypada święto Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia. Z tej okazji wszystkim prawnikom służby zdrowia składamy gorące życzenia Błogosławieństwa Bożego.
  4. Dużymi krokami zbliża się listopad szczególny czas modlitwy za zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki za zmarłych, których polecać będziemy w modlitwie różańcowej przez listopad. W ich intencji będą sprawowane Msze św. przez cały rok w każdy trzeci piątek miesiąca. 
  5. Tej jesieni nasza Poradnia Rodzinna organizuje kurs przedmałżeński. Kurs będzie się odbywać kilka czwartków z rzędu. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii. 
  6. W przeszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej Radcę Generalnego ds. Duszpasterstwa Młodzieżowego, ks. GARCIĘ Migela Angel. Jest On Hiszpanem, pracującym w Rzymie i odpowiada za duszpasterstwo młodzieżowe w całym naszym Zgromadzeniu, czyli na całym świecie.  Ks. Garcia wygłosi kazanie na Mszy św. o godz. 10.30, a po Mszy św. odbędziecie się spotkanie w oratorium. Zapraszam na to spotkanie WWD Wspólnotę Wychowawczo- Duszpasterską, liderów grup, animatorów trenerów oraz wszystkich chętnych. 
  7. W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Annę Konopkę oraz śp. Andrzeja Sztachańskiego, rodzinom składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, a przede wszystkim dobrego zdrowia.

Share Button