Home Ogłoszenia duszpasterskie 14.05.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 14.05.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 14.05.2023

  1. Od jutra, 15 maja rozpoczynamy tradycyjnie w naszej parafii nowennę do Maryi Wspomożycielki Wiernych. Przez dziewięć kolejnych dni Panu Bogu przez przyczynę Maryi polecać będziemy wszystkie nasze prośby i intencje. Nowenna będzie odprawiana o godz. 20.00. W czasie nowenny nie będzie sprawowane nabożeństwo o godz. 17.30. Prośby i podziękowania można składać do skrzyneczki pod chórem. 
  2. Nowenna ta, pięknie wpisała się już w tradycję naszej parafii. Ks. Bosko często powtarzał „Zaufajcie Maryi, a zobaczycie co to są cuda”
  3. Ks. Bosko proszącym o modlitwę rozdawał cudowny Medalik Maryi Wspomożycielki Wiernych, któremu towarzyszyły liczne cuda. Przy tej okazji zachęcamy by nosić na szyi medalik Matki Bożej lub krzyżyk.
  4. W czwartek 18 maja o godz. 16.00 odbędzie się I spowiedź dzieci przystępujących do I komunii św. oraz rodziców. 
  5. W sobotę 20 maja o godz. 11.00 będziemy przeżywać I komunię św. całej grupy. Dzieciom i rodzicom życzymy dobrego przygotowania do tych wydarzeń oraz pięknego i owocnego przeżycia uroczystości.
  6. W piątek rozpoczynamy także nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha św. 
  7. W minioną środę ks. Bp Jerzego Mazura SVD, udzielił 100-tu osobowej grupie młodzieży sakramentu bierzmowania. Była to przejmująca uroczystość. Dziś na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną rozdane pamiątkowe krzyże. Ofiary składane z tej okazji zostaną przeznczone na nowe konfesjonały.   
  8. W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Henryka Szorca, śp. Adama Staniszewskiego oraz śp. Karola Szadkowskiego brata ks. Jarosława, rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim życzymy dużo opieki Matki Bożej.

Share Button