Home Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2024

  1.  W III niedzielę wielkanocną w kościele w Polsce obchodzimy już XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem przewodnim jest: „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie Ósme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie księga Dziejów Apostolskich. Za pobożne półgodzinne czytanie Słowa Bożego przysługuje odpust zupełny. 

Przy tej okazji dziękuję wszystkim, którzy czytają słowo Boże na naszych liturgiach, oraz zachęcam by przyłączyć się do tej grupy.

  • Od wielu lat przy naszej parafii działa Parafialna Poradnia Rodzinna, od jakiegoś czasu ze statusem Specjalistycznej. Służymy młodym parom w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa, kursy przedmałżeńskie, poprzez promocję i ochronę życia ludzkiego. Od kilu lat poprzez pomoc w zakresie porad prawnych, psychologicznych i psychoterapeutycznych. Dziękuję tym osobom, którzy już od wielu lat poświęcają się na rzecz ochrony życia i piękna życia małżeńskiego. 
  • Nasza szkoła organizuje konkurs plastyczny dla dzieci uczących się w klasach I-III. Tematem konkursu jest: „Sen św. Jana Bosko z 9 roku życia – serce, które wilki przemienia w baranki”. Zachęcamy do udziału. Regulamin konkursu zajdziemy na naszych stronach internetowych. 
  • Zgodnie wcześniejszymi zapowiedziami w tym roku organizujemy pielgrzymkę śladami św. Jana Bosko. Północne Włochy – Turyn, Mediolan miejsce urodzenia i życia św. Jana Bosko. Termin lipcowy 13-18.07.2024. Serdecznie zapraszamy.
  • Dziękujemy za wszelkie ofiary na kościół. Kończymy wymianę konfesjonałów. Obecnie trwają prace projektowe nad nowym oświetleniem. Powoli wykuwają się potrzeby związane z oświetleniem. Widzimy także potrzebę dokończenia porządku na chórze poprzez zainstalowanie podestów, tak by nasza świątynia stała się jeszcze bardziej harmonijna i piękna.

Wszystkim życzymy dużo pokoju i zdrowia.

Share Button