Home Ogłoszenia duszpasterskie; 13.08.2023

Ogłoszenia duszpasterskie; 13.08.2023

Ogłoszenia duszpasterskie; 13.08.2023


  1. We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną popularnie Świętem Matki Bożej Zielnej. Maryja jako niepokalanie poczęta i pełna łaski przez całe swe życie nie popełniła najmniejszego grzechu; ustawicznie jeszcze wzrastała w łasce i w tym stanie po zakończeniu ziemskiego życia została przeniesiona do nieba.  Oddając cześć Maryi, równocześnie dziękujemy Bogu za dar życia, zdrowia i otaczającego nas świata. Z tej okazji za chwilę poświęcimy owoce naszej pracy, kłosy zbóż, zioła, warzywa, kwiaty i wianki. Msze św. wg. grafiku niedzielnego.
  2. Również we wtorek przypada 103 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą”, jest to jednocześnie święto Wojska Polskiego. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o modlitwie w intencji Ojczyzny i tych, którzy w Jej obronie oddali własne życie i za żołnierzy, a przede wszystkim o pokój w naszym kraju i na całym świecie.
  • Jutro rano 30 osobowa grupa animatorów wyjedzie do Czerwińska nad Wisłą na Szkołę Animatora Oratorium. Życzymy im bezpiecznej podróży i owocnej nauki. Tuż po zakończeniu SAO odbędzie się Campo Bosko – festiwal młodzieży, także w Czerwińsku. Można jeszcze się zapisać na to wydarzenie. 
  • W środę od godz. 16.00 będzie dodatkowe wydawanie żywności w Caritas. Zainteresowane osoby prosimy o ich odbiór.
  • Intensywnie organizujemy start Salezjańskiej Szkoły Podstawowej. Dostosowujemy pomieszczenia, tworzymy dokumenty, kończymy formalności typu NIP czy konto, przygotowaliśmy wstępny plan lekcji. W tym tygodniu rozpoczną się rozmowy kwalifikacyjne. Ciągle zapraszamy by zapisać swoje dzieci do naszej szkoły w duchu ks. Bosko.
  • Za ofiary na konfesjonały dziękujemy Państwu Wierżyńskim oraz innym anonimowym ofiarodawcom.
  • W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności ponad stuletnią śp. Zofię Kuczerską, oraz śp. Czesława Mosiejewskiego, rodzinom składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. 

Pozdrawiamy naszych parafian, sympatyków, gości i życzymy dobrego długiego weekendu.  Szczęść Boże.

Share Button