Home Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2024

  1. Od środy, 15 maja rozpoczynamy tradycyjnie w naszej parafii nowennę do Maryi Wspomożycielki Wiernych. Przez dziewięć kolejnych dni Panu Bogu przez przyczynę Maryi polecać będziemy wszystkie nasze prośby i intencje. Nowenna będzie odprawiana o godz. 20.00. W czasie nowenny nie będzie sprawowane nabożeństwo o godz. 17.30. Prośby i podziękowania można składać do skrzyneczki pod chórem. Złożone intencje wyczytujemy codziennie przez 9 kolejnych dni. 
  2. Nowenna ta, pięknie wpisała się już w tradycję naszej parafii. Ks. Bosko często powtarzał „Zaufajcie Maryi, a zobaczycie co to są cuda”
  3. Ks. Bosko proszącym o modlitwę rozdawał cudowny Medalik Maryi Wspomożycielki Wiernych, któremu towarzyszyły liczne cuda. Przy tej okazji zachęcamy by nosić na szyi medalik Matki Bożej lub krzyżyk. Cieszy fakt, że od kilku już ładnych lat każdego 24 dnia miesiąca składamy hołd Maryi i że jest też duża grupa chcieli i czcicielek Maryi Wspomożycielki Wiernych. Inspiracją do dalszego rozwoju będzie pielgrzymka do miejsc związanych z ks. Bosko, w której nie zabraknie również nawiedzenia bazyliki Maryi Wspomożycielki Wiernych w Turynie. Dodatkowo chcę poinformować, że pod koniec wakacji w Lizbonie odbędzie się IX międzynarodowy kongres ADMA, czyli czcicieli Maryi Wspomożycielki Wiernych, w którym jako parafia będziemy reprezentowani.
  4. W czwartek 16 maja o godz. 16.00 odbędzie się I spowiedź dzieci przystępujących do I komunii św. ich rodziców i najbliższych. 
  5. W sobotę 18 maja o godz. 11.00 będziemy przeżywać I komunię św. całej grupy. Dzieciom i rodzicom życzymy dobrego przygotowania do tych wydarzeń oraz pięknego i owocnego przeżycia uroczystości.
  6. Również w sobotę w Studzienicznej odbędzie się centralna stacja kongresowa dzieci, podczas której oprawę muzyczną przygotowuje schola Aniołki ks. Bosko. Jest to też ogólnopolskie spotkanie Kółek Różańcowych dzieci i diecezjalny dzień dziecka. Scholii życzymy dobrej modlitwy. 
  7. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 20 maja dzień po niedzieli zesłania Ducha św. w święto Maryi Matki Kościoła. 
  8. W ostatnim czasie został zamontowany 4 ostatni konfesjonał. Dziękuję Panu Józefowi Wiszniewskiemu za miłą i sprawną realizację tego przedsięwzięcia, oraz za gospodarskie podejście do tematu. Pozostanie dokończenie wstęgi wewnątrz kościoła. Jak już ogłaszałem zrekultywowane zostały trawniki na naszym terenie oraz został zamontowany system nawaniania za Maryją. Trwają prace koncepcyjne i projektowe oświetlenia oraz podestów na chór. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i tym spośród Was, którzy niezauważalnie troszczą się o kościół oraz teren wokół niego. A za ofiary dziękuję Państwu Sokólskim, Pani Lucynie Miksztyn, Pani Teresie Ramotowskiej oraz innym anonimowym ofiarodawcom.

Wszystkim życzymy dużo opieki Matki Bożej

Share Button