Home Ogłoszenia duszpasterskie; 11.06.2023

Ogłoszenia duszpasterskie; 11.06.2023

Ogłoszenia duszpasterskie; 11.06.2023


  1. W najbliższy czwartek 15 czerwca na zakończenie oktawy Bożego Ciała pobłogosławimy wianki z młodych pędów ziół i kwiatów. Odbędzie się także procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. 
  2. W piątek 16 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Polecać będziemy sercu Pana Jezusa, serca nasz wszystkich. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert organowy w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej II stopnia w Ełku. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje.
  3. W sobotę obchodzić będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i będziemy polecać naszą wspólnotę parafialną Maryi.
  4. Również w sobotę odbędzie się III Kongres Diecezji Ełckiej dotyczący ruchów i stowarzyszeń kościelnych. Każda grupa ma przypisany kościół w Ełku. W naszym kościelne gromadzi się młodzież. Szczegóły znajdziemy w Martyrii i stronach intranetowych.
  5. W przyszłą niedziele w każdej parafii w diecezji odbędzie się stacja kongresowa w parafiach. Nasza rada parafialna w ramach spotkania Wspólnoty wychowawczo duszpasterskiej zaproponowała w tym dniu modlitwę uwielbienia Pana Jezusa, by w ten sposób wspólnie zgromadzić na dziękczynieniu za wspólnoty parafialne. Dlatego w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 odbędzie się modlitwa uwielbienia na którą zapraszamy wszystkie wspólnoty i grupy działające na terenie naszej parafii. 
  6. W poprzednią niedzielę wróciliśmy z Madrytu z ratyfikowaną umową partnerską między Fundacją Realu Madryt a Salosem Ełk. Cieszymy się z tej umowy, gdyż pozwoli to nam jeszcze lepiej realizować nasz chryzmat zakonny; wychowywać młodych ludzi na uczciwych obywateli i dobrych chrześcijan. 
  7. Za ofiary na nowe konfesjonały dziękujemy: Państwu Olejniczak oraz innym anonimowym ofiarodawcom.
  8. W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Lucynę Doliwa oraz śp. Genowefę Leoniak, rodzinom składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłe polećmy Miłosierdziu Bożemu. 

Bożych dni!!!

Share Button