Home Ogłoszenia duszpasterskie; 10.09.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie; 10.09.2023.

Ogłoszenia duszpasterskie; 10.09.2023.


  1. Od dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania, który jest obecny w życiu duszpasterskim Kościoła w Polsce już od trzynastu lat. Zachęcamy Rodziców, Nauczycieli, Katechetów, Wychowawców, Duszpasterzy i wszystkich zaangażowanych w dzieło kształtowania serc dzieci i młodzieży, by tegoroczna wrześniowa refleksja, modlitwa i wszelkie działania skupione wokół problematyki wychowania. Dziś odbywa się także beatyfikacja rodziny Ulmów.
  2. Wraz z rozpoczęciem roku szkolonego i katechetycznego powoli ruszają spotkania formacyjne w parafii dlatego zapraszamy do przyłączenia się do grup formacyjnych; Grupy liturgiczno-biblijnej, Wojowników Maryi; Żywego Różańca; Czcicieli Maryi Wspomożycielki; Czcieli Bożego Miłosierdzia; Chóru parafialnego; Odnowy w Duchu św. Gloriosy Trynita czy Orszaku precesyjnego Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz Gimnastyka seniora, która odbywa się we wtorki o godz. 9.00. 
  3. W czwartek 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Święto to wiąże się z odlezieniem drzewa krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus, a także wyraża głęboki sens krzyża w życiu chrześcijanina. Zadbajmy, aby krzyż znalazł godne miejsce w każdym domu i miejscu pracy.  Z okazji tego św. zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 15.00. W programie: Koronka do Bożego miłosierdzia, nabożeństwo drogi krzyżowej i różaniec część bolesna.
  4.  W czwartek o godz. 19.00 obędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej poszerzonej do Wspólnoty Wychowawczo Duszpasterskiej tzw. WWD. Zapraszam wszystkich zainteresowanych programacją nowego roku formacyjnego.
  5. Serdecznie zapraszamy chłopców oraz dorosłych mężczyzn chętnych do służby przy ołtarzu do przyłączenia się do grupy ministrantów. Zbiórki kandydatów odbywają się w czwartek o godz. 17.30.
  6. Przygotowanie do I komunii św. odbywa się poprzez uczestnictwo dzieci i rodziców we Mszy św. w pierwsze piątki miesiąca o godz. 16.30, oraz spotkania niedzielne, w każdą III niedzielę miesiąca na Mszy św. oraz w oratorium. W przyszłą niedzielę odbędzie się pierwsze spotkanie. 
  7. Przez cały wrzesień prowadzimy zapisy kandydatów do bierzmowania. Zapisy przyjmujemy od uczniów 8 klas szkoły podstawnej oraz starszych. Zgłoszenia u ks. Wojciecha, zakrystii i kancelarii.
  8. W przyszłą niedzielę 17 września w Mrozach Wielkich odbędzie się Salezjański festyn rodzinny przygotowany przez mieszkańców Mrozów. O godz. 10.30 odbędzie się Msza św. w intencji mieszkańców Mrozów.
  9. W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Krzysztofa Popowskiego, rodzinie składamy wyrazy współczucia i otuchy, zamarłego polećmy miłosierdziu Bożemu.

Parafianom oraz sympatykom naszego dzieła życzymy dużo błogosławieństwa Bożego. 

Share Button