Home Ogłoszenia duszpasterskie; 09.04.2023 – Niedziela Zmartwychwstania

Ogłoszenia duszpasterskie; 09.04.2023 – Niedziela Zmartwychwstania

Ogłoszenia duszpasterskie; 09.04.2023 – Niedziela Zmartwychwstania


  1. Z okazji świat Zmartwychwstania Pańskiego w imieniu swoim oraz wszystkich salezjanów złożyć jak najserdeczniejsze życzenia. Życzymy, aby nowina Wielkanocnego poranka stała się w Waszych sercach źródłem pokoju i nadziei.

W Wielki Piątek w Koloseum była droga krzyżowa, w czasie której czytane były świadectwa różnych osób z różnych zakątków świata z prośbą i krzykiem o pokój. 

Młodzi z Ameryki Południowej piszą;

My, młodzi ludzie, chcemy pokoju. Ale często upadamy, a upadek ten ma wiele imion: jesteśmy rzucani na ziemię przez lenistwo, strach, zniechęcenie, a także przez puste obietnice łatwego, ale brudnego życia w chciwości i korupcji.

Inne: młodych z Afryki Północnej:

Jestem Johnson i od 2014 roku mieszkam w innym obozie dla uchodźców, Blok B, Sektor 2. Mam 14 lat i jestem uczniem trzeciej klasy szkoły podstawowej. Życie nie jest tu miłe, wiele dzieci nie chodzi do szkoły, ponieważ nie ma nauczycieli i nie ma szkół dla wszystkich, miejsce jest zbyt małe i zatłoczone, nie ma nawet miejsca na grę w piłkę. Chcemy pokoju, aby wrócić do domu. Pokój jest dobry, wojna jest zła. Chciałbym to powiedzieć przywódcom świata. I proszę wszystkich przyjaciół o modlitwę o pokój.

Kochani parafianie, szanowni goście życzymy dużo Bożego Pokoju, który jest darem Chrystusa Zmartwychwstałego, szczególnie potrzebnego na całym świecie. Niech Jezusowa miłość będzie siłą przezwyciężającą to co trudne, niech rodzi nadzieję i pogłębi wiarę. Życzymy, aby te święta upłynęły w zdrowiu i miłości rodzinnej. Błogosławionych świąt.

  • Pragnę moją wdzięczność wyrazić wszystkim tym osobom, dzięki którym mogliśmy pięknie przeżywać Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne. Dziękuję za to, że wszystkie osoby z przygotowania uczyniły element swojej formacji oraz owocnego przeżycia Wielkiego Postu. To przygotowanie trwało cały Wielki Post. Dzięki temu Triduum paschalne było przeżyte w pokoju i wielkim spokoju, jednocześnie czyniąc z Triduum doświadczenie piękna, oraz Oazy pokoju. Niech ten pokój przeniesie się na nasze rodziny. Za tą odpowiedzialność dziękuję ministrantom, lektorom i ceremoniarzom, scholii Aniołki ks. Bosko na czele z całym składem prowadzących dzieciom oraz rodzicom. Serdecznie dziękuję za przygotowanie Ołtarza Adoracji, Grobu Pańskiego i świąteczny wystrój kościoła Grupie dekoratorskiej, oraz Panu kościelnemu Andrzejowi. Dziękuję orszakowi procesyjnemu za z Panem Janem na czele.  Dziękuję wszystkim osobom za pomoc i zaangażowanie.
  • Jutro drugi dzień świat Wielkanocnych, Msze św. będą sprawowane wg rozkładu niedzielnego.
  • Przez cały tydzień o godz. 15.00 odprawiana jest nowenna do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W wielką środę ze składanych produktów w czasie rekolekcji wielkopostnych zostały rozniesione prezenty dla osób starszych i samotnych, potrzebujących. 
  • Na przełomie lipca i sierpnia w Lizbonie w Portugalii odbędą się światowe dni młodzieży. Z naszej parafii pojedzie 17 młodych osób oraz dwóch salezjanów. 
  • Na ten czas świąteczny życzę spokoju i odpoczynku od codziennych problemów, życzymy ciepła rodzinnego i dobrego przeżycia świąt Wielkiejnocy.

Pogodnych serc!!!

Z darem modlitwy: Salezjanie

Share Button