Home Ogłoszenia duszpasterskie; 06.08.2023

Ogłoszenia duszpasterskie; 06.08.2023

Ogłoszenia duszpasterskie; 06.08.2023


  1. Sierpień jest miesiącem pierwszych dojrzałych owoców, miesiącem żniw (nie bez przyczyny od dawnego narzędzia żniwiarzy nasi dziadowie nazwali go sierpniem), miesiącem dożynek i pielgrzymek ciągnących na Jasną Górę i innych sanktuariów w tym roku także i światowych dni młodzieży. Miesiącem wielkiego trudu i skwaru, ale też wielkiej radości z jego owoców. Jest to też miesiąc świętowania owoców w życiu Maryi, do których można zaliczyć: Wniebowzięcie, tytuł Królowej i tę niezwykłą cześć, jaką od wieków oddaje Jej nasz naród w Jej jasnogórskim wizerunku. Sierpień to także miesiąc rocznic historycznych. Niech bogactwo sierpniowych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych umocni nasza wiarę.
  2. 11 sierpnia w piątek ełcka piesza pielgrzymka wejdzie na Jasna górę.
  • 12 sierpnia w sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka w intencji trzeźwości do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. 
  • Trwa nabór do Salezjańskiej Szkoły Podstawowej do klasy pierwszej.  Wraz z kolejnymi dniami i zbliżającym się wrześniem konkretyzuje się model szkoły. Zapraszam do śledzenia naszej strony internetowej i zapoznania się z ofertą szkoły. Zainteresowanych zapraszam do osobistego kontaktu. 

Naszym parafianom, sympatykom, gościom życzymy spokojnych dni wakacyjnych.

Share Button