Home Ogłoszenia duszpasterskie; 04.06.2023

Ogłoszenia duszpasterskie; 04.06.2023

Ogłoszenia duszpasterskie; 04.06.2023


  1. Bóg Jedyny w Trzech Osobach był od wieków z nami. Prawda ta była stopniowo ukazywana człowiekowi w historii zbawienia. Liturgia dzisiejszej uroczystości mówi nam o udziale Ojca, Syna i Ducha Świętego w Bożej ekonomii zbawienia, która została zapoczątkowana w nas od przyjęcia sakramentu chrztu świętego, który przyjęliśmy w imię Trójcy Przenajświętszej.
  2. 07 czerwca w środę przed Bożym Ciałem o godz. 20.00 w Ełckiej Katedrze odbędzie się V Ełcki Wieczór Uwielbienia jako przygotowanie do Bożego Ciała. 
  3. W czwartek 08 czerwca obchodzić będziemy Boże Ciało. W naszym kościele rozkład Mszy św. niedzielny. Na palcu św. Jana Pawła II, Msza św. rozpocznie się o godz. 11.00. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się z procesja eucharystyczna zgodnie z wcześniejszą tradycją z placu Jana Pawła do kościoła NSPJ. Z racji tego, iż jest to także kolejna rocznica wizyty Ojca św. Jana Pawła II i patrona naszego miasta, Msza św. oraz procesja będzie transmitowana przez TVP 1, oraz TVP Polonia. Nasza schola na posesji będzie śpiewać przy 3 ołtarzu.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. dla grupy „Promyk Nadziei” podczas której kilkoro dzieci z ośrodka szkolno-wychowawczego przyjmie kolejne sakramenty; I spowiedź oraz I komunię św.
  5. W piątek odbędzie się kolejny wyjazd z cyklu „Spotkania z Kulturą” tym razem do Warszawy. Wyjazd o godz. 13.30. Dziękuję Pani Joanne Przygodzińskiej za kontynuowanie tej idei jak i za organizację.
  6. W piątek i w sobotę dzieci i młodzież z Salosu wraz z ks. Wojciechem i ks. Asystentem oraz z trenerami, udają się do Tolkmicka na Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. Życzymy im udanego wyjazdu.
  7. Tradycyjnie w pierwszych trzech tygodniach wakacji, Oratorium organizuje półkolonie dla dzieci. Karty są do pobrania w zakrystii, w oratorium lub intrenecie. Szczegółowych informacji udziela ks. Wojciech. 
  8. W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Andrzej Halicki, rodzinie składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu.

Umiłowania Eucharystii!!!

Share Button