Home Ogłoszenia duszpasterskie; 03.09.2023

Ogłoszenia duszpasterskie; 03.09.2023

Ogłoszenia duszpasterskie; 03.09.2023


  1. Jutro rozpoczyna się rok szkolny. Z tej okazji będzie kilka wydarzeń. Msza św. na początek roku szkolnego dla Ośrodka szklono-wychowawczego będzie sprawowana o godz. 8.30.

Po południu o godz. 17.00 odbędzie się inauguracja roku formacyjnego dla wszystkich grup dziecięco-młodzieżowych działających przy naszym dziele/ przy parafii, oratorium, salosie szkole sportowej oraz szkole podstawowej/. Po akademii na hali sportowej odbędzie się Msza św. Zapraszamy dzieci i młodzież jak i rodziców z grup i wspólnot tych z długą tradycją oraz te nowe Salezjańską Szkolę Podstawową i Społeczną szkołę sportową. 

  • Wieczorem o godz. 23.30 z parkingu przed kościołem wyjedzie pierwsza pielgrzymka do Ziemi św. Pielgrzymom życzymy bezpiecznej podróży oraz pięknych i głębokich przeżyć duchowych. Do modlitw prywatnych dołączcie także potrzeby całej parafii.  
  • W I czwartek września na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się o nowe powołania kapłański zakonne i misyjne oraz za liturgiczną służbę ołtarza. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami do wspólnej modlitwy. 
  • W piątek o godz. 17.00 w oratorium odbywają się próby i zajęcia dla dzieci ze Scholii Aniołków ks. Bosko. Wszystkie chętne dzieci zapraszamy do przyłączenia się do tej grupy.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30, zostaną poświęcone plecaki i tornistry pierwszoklasistów. Zapraszamy do udziału dzieci, rodziców i pedagogów, by we wspólnocie parafialnej modlić się o Boże bł. na nowy rok szkolny. 
  • W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. dla grupy „Promyk nadziei”. Przypomnę, iż takie Msze św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin w naszej parafii są odprawiane regularnie w każdą w drugą niedzielę miesiąca.  
  • Gorąco zapraszamy do przyłączenia się do grupy animatorów oratorium. Formację można zacząć od 7 klasy szkoły podstawowej oraz innych zajęć otatoryjno-spotrowych wg. grafiku. 
  • Serdecznie zapraszamy chłopców do przyłączenia się do tej liturgicznej grupy. Zbiórki dla kandydatów w każdy czwartek o godz.17.30.
  • Gorąco zapraszamy do przyłączenia się do naszych nowych dzieł. Do Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz Społecznej Szkoły Sportowej Realu Madryt.
  • Dzieci i młodzież  rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Drodzy rodzice bardzo Was proszę zadbajcie o to, aby wasze dzieci uczęszczały na lekcje religii oraz spotkania formacyjne i katechetyczne organizowane w parafii i Oratorium.

Wszystkich parafianom, sympatykom dzieła salezjańskiego w Ełku życzymy owocnego nowego roku szkolnego i katechetycznego.

Share Button