Home Ogłoszenia duszpasterskie; 02.04.2023

Ogłoszenia duszpasterskie; 02.04.2023

Ogłoszenia duszpasterskie; 02.04.2023


  1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy okres Wielkiego Tygodnia, dla nas wierzących jest to czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa i największe święta Zmartwychwstania Naszego Zbawiciela. Szczególnym czasem w Wielkim Tygodniu jest Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota.  Dni Świętego Triduum rozpoczynać się będą o godz. 19.00. 
  2. W środę 05 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 obędzie się konferencja dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, które przyjmą sakrament chrztu św. w pierwszy i drugi dzień świąt wielkanocnych. 
  3. W Wielki Czwartek wieczorem, o godz. 19.00 odprawimy uroczystą Mszę Wieczerzy Pańskiej. Sprawowana jest ona na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, w czasie której Jezus Chrystus ofiarował Bogu Ojcu swoje Ciało i Krew pod postacią chleba i wina, a następnie dał je apostołom i nakazał, aby czynili to na jego pamiątkę.
  4. Wielki Piątek to dzień powagi, skupienia oraz postu, w którym w szczególny sposób czczone jest drzewo życia. Od godzin porannych będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Miłosierdziu Bożemu przez dziewięć kolejnych dni polecać będziemy całą naszą wspólnotę parafialną. Drogę krzyżową odprawimy o godz. 18.30. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia jest liturgia Męki Pańskiej, którą rozpoczniemy o godz. 19.00.
  5. W Wielką Sobotę rozważana jest Męka Pana Jezusa przy grobie Pańskim.  W tym dniu poświecenie pokarmów na stół wielkanocny będzie odbywało się od godz. 7.30 do godz. 15.30 co poł godziny, a w godzinach szczytu co 15 minut. Natomiast w Mrozach Wielkich w świetlicy o godz. 10.00. Uroczysta liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się od poświęcenia ognia o godz. 19.00 
  6. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zachęcamy do adoracji Pana Jezusa przy Ołtarzu Adoracji tzw. „Ciemnicy” oraz przy Grobie Pańskim.  Te dni rozpoczniemy wspólną modlitwą brewiarzową o godz. 7.00. W tym czasie jak co roku przez te dwa dni, będziemy służyć w sakramencie pokuty i pojednania. Na wielki Piątek zostały wyznaczone godziny adoracji poszczególnym grupom. 
  7. Rezurekcja tradycyjnie o godz. 6.00 rano. Następnie rozkład Mszy św. niedzielny.
  8. Dziś wychodząc ze świątyni w sklepiku można nabyć Baranki Wielkanocne.
  9. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem pielgrzymką do Ziemi św., postanowiliśmy odpowiedzieć pozytywnie na to zainteresowanie organizacją dodatkowego terminu pielgrzymki. Po długich negocjacjach udało się zarezerwować termin bliski pierwszemu wyjazdowi, a mianowicie: 26 września – 3 października 2023. Koszt: 2350 zł i 650 $. Zaineresowanych zapraszam do osobistego kontaktu.
  10. Po dziewięciu miesiącach negocjacji w ostatnim tygodniu podpisaliśmy umowę z Fundacją Realu Madryt. Umowa przewiduje utworzenie Społecznej Szkoły Sportowej Realu Madryt z dyscyplinami piłki nożnej i koszykówki. Wsparciem sportowym, edukacyjnym i socjalnym zostaną objęte dzieci uczestniczące w zajęciach sportowych w UKS SALOS EŁK. Życzmy sobie, aby współpraca z największym klubem piłkarskim świata, była z pożytkiem dla naszego miasta i dzieci i młodzieży. 

Błogosławionych dni.

Share Button