Home Inauguracja Sportowej Szkoły RMF w Ełku

Inauguracja Sportowej Szkoły RMF w Ełku

Inauguracja Sportowej Szkoły RMF w Ełku

21 maja 2024 r. oficjalnie rozpoczęła działalność Społeczna Szkoła Sportowa
Fundacji Realu Madryt w Ełku, która działa w obiektach Parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Ełku. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce.
Oficjalne rozpoczęcie działalności Społecznej Szkoły Sportowej w Ełku to
szczególnie ważne i historyczne wydarzenie dla ełckiej społeczności. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością goście z Fundacji Realu Madryt i Misiones Salesianas (Madryt): Pani Rosa Roncal (Dyrektor Międzynarodowy, RMF), Pani Elena Fernández (Menadżer Europejski, RMF), Pani Lesia Scherba (Doradca ds. projektów europejskich i relacji z instytucjami międzynarodowymi, RMF); Pan Bruno Fernández (Koordynator ds. Komunikacji i Fundraisingu, Misiones Salesianas); Pan Pablo Hernández (specjalista ds. międzynarodowej współpracy rozwojowej, Misiones Salesianas); ks. Tadeusz Jarecki (Inspektor Inspektorii św. Stanisława Kostki w Warszawie), Pani Aleksandra Jakubczyk (koordynator projektów Biura Planowania i Rozwoju Inspektorii Warszawskiej). Na uroczystości obecni byli przedstawiciele lokalnych władz oraz wielu przyjaciół ełckich salezjanów, a głównymi bohaterami było140 beneficjentów projektu i ich rodziny.
Od ponad 25 lat Fundacja Realu Madryt przyczynia się do budowania
lepszego środowiska nie tylko dla dzieci, ale dla całego społeczeństwa. Partnerstwo z RMF umożliwia realizację celu, jakim jest poprawa jakości życia dzieci i młodzieży.
Podczas wydarzenia nastąpiła symboliczna wymiana prezentów między
czterema stronami: Fundacją Real Madrid, Misiones Salesianas de Madrid,
Prowincją św. Stanisława Kostki w Warszawie i UKS SALOS Ełk, który prowadzi projekt Społecznej Szkoły Sportowej w Ełku, na znak przyjaźni i wspólnej drogi, która została podjęta z nadzieją, że będzie trwać przez wiele lat, służąc dzieciom i młodzieży w trudnych sytuacjach.
Prezentacja Społecznej Szkoły Sportowej odbyła się w radosnej atmosferze.
Po części oficjalnej odbył się mecz piłki nożnej według unikalnej metodologii Fundacji Realu Madryt, w którym uczestniczący beneficjenci skupili się na takich wartościach jak zdrowie, fair play i autonomia. Po części sportowej odbył się piknik z animacjami dla dzieci, młodzieży i ich rodzin. Radosna atmosfera i piękna pogoda sprzyjały zabawom na świeżym powietrzu.
Umowa ramowa o współpracy pomiędzy Fundacją Real Madryt, Salezjańską Prowincją w Warszawie, UKS SALOS Ełk i Misiones Salesianas na rzecz utworzenia Społecznych Szkół Sportowych w Polsce została podpisana jeszcze w marcu 2023 r., a oficjalne podpisanie odbyło się 1 czerwca 2023 r. w Madrycie, w miasteczku Realu Madryt. W imieniu UKS SALOS Ełk umowę podpisali ks. Marcin Koncewicz – Dyrektor Dzieła Salezjańskiego w Ełku i Prezes UKS SALOS EŁK oraz ks. Wojciech Szabrański – Wiceprezes UKS SALOS EŁK. Podczas wydarzenia Fundacja oficjalnie ogłosiła powstanie Społecznej Szkoły Sportowej w Ełku. Umowa została podpisana na cztery lata na realizację programów piłki nożnej i koszykówki.

Celem Fundacji Realu Madryt jest poprawa jakości życia dzieci i młodzieży
znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji poprzez wykorzystanie sportu jako narzędzia do wychowania w wartościach, ułatwienia wszechstronnego rozwoju osobistego, zniesienia barier społecznych i zapewnienia płynnej integracji ze społecznościami lokalnymi. Beneficjenci programu otrzymują dodatkowe możliwości edukacyjne i sportowe, aby wszechstronnie się rozwijać, co pomaga im pokonywać wyzwania życiowe, budować pewność siebie i cieszyć się sportem.
Z niecierpliwością czekamy na dołączenie do projektu większej liczby dzieci i młodzieży, a szczególnie zachęcamy dziewczęta do dołączenia do Społecznej Szkoły Sportowej w Ełku, aby nadać jej jeszcze większy rozmach i zapewnić jej wielki sukces w nadchodzących latach.

Share Button