Home Ogłoszenia duszpasterskie: 25.02.2023

Ogłoszenia duszpasterskie: 25.02.2023

Ogłoszenia duszpasterskie: 25.02.2023

 1. Tradycyjnie już, w II niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy w Kościele w Polsce „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. W tym roku przyświeca nam hasło: „w Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. W przedsionku Kościoła są zbierane ofiary na ten cel.
 2. W tym tygodniu obchodzić będziemy I piątek i I sobotę miesiąca.  
 3. W piątek, z okazji I piątku miesiąca rano odwiedzimy osoby chore w ich domach, a popołudniu spowiedź dzieci od godz. 16.00. 
 4. Pięknym nabożeństwem wielkopostnym jest Droga krzyżowa, podczas której rozważamy stacje męki Jezusa Chrystusa. Nabożeństwa Drogi krzyżowej będą odprawiane w każdy piątek;
  1. 16.30– dla dzieci; 17.30 – dla dorosłych; 19.00 – dla młodzieży
 5. W każdy piątek o godz. 15.00 w kościele jest sprawowana Godzina Miłosierdzia. W programie nabożeństwa: Droga krzyżowa, Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia. Bóg nieustannie poszukuje takich ludzi, którzy ulżą Jego osamotnieniu, które przenikało Go podczas Męki i konania na Górze Kalwarii. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie.
 6. W sobotę, z okazji I soboty miesiąca od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz na Mszy św. wieczornej odbędzie się błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa za wstawiennictwem św. Dominika Savio
 7. W piątek grupa ministrantów udała się do Warszawy na pierwszy zjazd kursu lektora. Przy tej okazji zachęcamy do przyłączenia się do grupy ministrantów. Dołączyć można w każdym wieku. Ministranci to grupa hierarchiczna. Formacja obywa się wg ustalonego harmonogramu dla siedmiu stopni. Stopnie ministrantów różnią się strojem, miejscem w procesji, czy czynnościami, które wykonują na Mszy św. 
 8. W tym tygodniu rozpoczynamy przygotowania do Triduum Paschalnego. W piątek o godz. 17.00 próba śpiewu. Chętnych zapraszamy
 9. Jutro odbędą się dwa pogrzeby śp. Bożeny Guroś oraz śp. Włodzimierza Kędzierskiego, rodzinom składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.

Błogosławionego tygodnia 

Share Button