Home Ogłoszenia duszpasterskie; 24.03.2024

Ogłoszenia duszpasterskie; 24.03.2024

Ogłoszenia duszpasterskie; 24.03.2024

  1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy okres Wielkiego Tygodnia, dla nas wierzących jest to czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa i największe święta Zmartwychwstania Naszego Zbawiciela. Szczególnym czasem w Wielkim Tygodniu jest Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota.  Dni Świętego Triduum rozpoczynać się będą o godz. 19.00. 
  2. W poniedziałek 25 marca obchodzić będziemy światowy dzień ochrony życia z okazji święta Zwiastowania MMP. Jutro będzie można złożyć przeczenie do modlitwy za dziecko poczęte.
  3. W środę 26 marca po Mszy św. o godz. 18.00 obędzie się konferencja dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, które przyjmą sakrament chrztu św. w pierwszy i drugi dzień świąt wielkanocnych. 
  4. W Wielki Czwartek wieczorem, o godz. 19.00 odprawimy uroczystą Mszę Wieczerzy Pańskiej. Sprawowana jest ona na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, w czasie której Jezus Chrystus ofiarował Bogu Ojcu swoje Ciało i Krew pod postacią chleba i wina, a następnie dał je apostołom i nakazał, aby czynili to na jego pamiątkę.
  5. Wielki Piątek to dzień powagi, skupienia oraz postu, w którym w szczególny sposób czczone jest drzewo życia. Od godzin porannych będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Miłosierdziu Bożemu przez dziewięć kolejnych dni polecać będziemy całą naszą wspólnotę parafialną. Drogę krzyżową odprawimy o godz. 18.30. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia jest liturgia Męki Pańskiej, którą rozpoczniemy o godz. 19.00.
  6. W Wielką Sobotę rozważana jest Męka Pana Jezusa przy grobie Pańskim.  W tym dniu poświecenie pokarmów na stół wielkanocny będzie odbywało się od godz. 7.30 do godz. 15.30 co poł godziny, a w godzinach szczytu co 15 minut. Natomiast w Mrozach Wielkich w świetlicy o godz. 10.00. Uroczysta liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się od poświęcenia ognia o godz. 19.00 
  7. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zachęcamy do adoracji Pana Jezusa przy Ołtarzu Adoracji tzw. „Ciemnicy” oraz przy Grobie Pańskim.  Te dni rozpoczniemy wspólną modlitwą brewiarzową o godz. 7.00. W tym czasie jak co roku przez te dwa dni, będziemy służyć w sakramencie pokuty i pojednania. Na wielki Piątek zostały wyznaczone godziny adoracji poszczególnym grupom. 
  8. Rezurekcja tradycyjnie o godz. 6.00 rano. Pamiętać trzeba o zmianie czasu. Następnie rozkład Mszy św. niedzielny.
  9. W środę, 10 kwietnia rozpoczynamy kolejny kurs przedmałżeński w naszej parafii. Bliższe informacje znajdują się na stronie parafii oraz na diecezjalnej stronie Duszpasterstwa Rodzin.

Błogosławionych dni Wielkiego Tygodnia.

Share Button