Home Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2024

  1. W piętek zakończył się rok szkolny i katechetyczny. Zakończyliśmy także pierwszy rok funkcjonowania Salezjańskiej Szkoły Podstawowej obecnie prowadzimy nabór dzieci idących do I II i III klasy. Szczegóły łącznie z regulaminem naboru są dostępne na naszej stronie internetowej. Wszystkim grupom formacyjnym, parafialnym, oratoryjnym, salosowym wyrażamy wdzięczności za wspólny rok. Szczególne słowa podziękowania kieruję do osób dorosłych, którzy z serem angażują się w wychowanie formację i edukację młodego pokolenia. 
  2. Wakacje, które się rozpoczęły w naszym dziele salezjańskim zapowiadają się intensywne i atrakcyjne. Od jutra rozpoczynamy półkolonie „Lato w Mieście” organizowane przez nasze Oratorium. W tym roku będą trzy turnusy półkolonii. Także jutro jedna drużyna piłki nożnej uda się na tygodniowy trudniej do Budapesztu, organizowanego przez Real Madryt. Na początku sierpnia odbędzie się wyjazdowy obóz sportowy dla piłkarzy koszykarzy i siatkarek w Wydminach. Następnie Animatorzy udadzą się na Szkołę Animatora Oratorium do Czerwińska nad Wisłą, wakacje zakończy festiwal Campo Bosko. Część akcji będzie objęta wsparciem z Kuratorium Oświaty oraz Urzędu Miasta Ełku. Dzieciom, animatorom i wychowawcom życzymy dobrej zabawy, pogodnych dni i bezpiecznego czasu. 
  3. Gościmy w naszej parafii relikwie św. Artemidesa Zattiego, przy których modlimy się o nowe powołania do życia zakonnego i kapłańskiego. Zapraszam do osobistej modlitwy w tej intencji. Foldery z modlitwami są na stoliku pod chórem.
  4. Jutro w poniedziałek 24 czerwca obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, ponadto na Mszy Św. wieczornej oddamy Hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych poprzez precesję z figurą Matki Bożej.
  5. W sobotę 29 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Modlić się będziemy za papieża Franciszka i cały kościół św. 
  6. W poprzednią środę 19 czerwca 2024 roku odbyła się w Ełckim Centrum Kultury uroczysta gala „Białej Lilii”, podczas, której odebrałem nagrodę „Białej Lilii” w Kategorii „Mecenas Sportu” nagrodę otrzymał: Uczniowski Klub Sportowy Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej „UKS SALOS EŁK”. Nagroda ta jest miłym prezentem na 30-lecie naszej działalności sportowej. Jest też docenieniem pracy wielu prezesów, członków zarządów, trenerów, wolontariuszy dzieci i rodziców, którzy przez 30 lat poświęcali siebie na rzecz wychowania dzieci i młodzieży poprzez sport. Jednocześnie dziękujemy wszystkim parafianom, sympatykom, sponsorom, instytucjom, przedsiębiorstwom, ludziom dobrej woli, którzy nas wspierają. Ta nagroda jest też Waszą nagrodą.
  7. W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Jadwigę Czajkę, śp. Jolantę Przygodzką oraz stu letnią śp. Julię Twardowską, rodzinom składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. 

Dobrych wakacyjnych dni

Share Button