Home Ogłoszenia duszpasterskie; 17.03.2024

Ogłoszenia duszpasterskie; 17.03.2024

Ogłoszenia duszpasterskie; 17.03.2024


  1. W dniu dzisiejszym kończymy nasze rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy serdecznie ks. Danielowi Kwietniewskiemu – dyrektorowi Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Rózanymstoku za poświęcony nam czas, wspólną modlitwę i świadectwo wiary. Życzymy dużo zdrowia, dużo radości i entuzjazmu w niełatwej pracy wychowawczej. Dziękujemy również Wam drodzy za Wasz udział w rekolekcjach, które po raz kolejny pokazują jak nam wszystkim jest potrzebne wspólne świadectwo wiary i wspólnotowe nawrócenie. Moją wdzięczność kieruje do wspólnoty Wojowników Maryi i osób, które adorowały Pana Jezusa przez 24 godziny – czas na modlitwę, a zawłaszcza na adorację Najświętszego Sakramentu jest czasem błogosławionym.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zechciały podzielić się, artykułami spożywczymi, a także upiekły ciasta. Niech dobry Bóg stokrotnie Wam to wynagrodzi.
  3. We wtorek 19 marca będziemy przeżywać Uroczystość poświęconą św. Józefowi. Z tej okazji wspólnota Żywego Różańca zaprasza na modlitwę różańcową w intencji Ojców o godz. 17.30.
  4. Droga krzyżowa ulicami miasta Ełku odbędzie się w piątek 22 marca. Rozpoczęcie o godz.19.00 na placu Jana Pawła II, a zakończenie w sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Konieczkach. Nasza parafia będzie niosła krzyż od II do III stacji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W naszej parafii drogi krzyżowe wg stałego harmonogramu.
  5. Przyszła niedziela to niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. nastąpi obrzęd poświęcenia palm oraz zostanie odczytana Męka Pana Jezusa. Na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się też procesja wokół kościoła z palami. Natomiast o godz. 12.00 oddamy hołd Maryi Wspomożyciele i odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej po kościele.   

Bóg zapłać za dni rekolekcyjne i życzymy spokojnego czasu.

Share Button