Home Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2024

  1. 9 września 2022 roku w Watykanie bł. Artemides Zatti został kanonizowany przez papieża Franciszka. Z tej okazji wiele osób przybliża postać, życie, działanie tego błogosławionego koadiutora – pielęgniarza z Argentyny. Św. Artemides Zatti jest też patronem powołań, dlatego od jakiegoś czasu po domach salezjańskich peregrynują relikwie świętego by wypaszać powołania. Także i naszej wspólnocie parafialnej przy relikwiach odprawimy nowennę za wstawiennictwem św. Zattiego. „Niech jego życie jako naśladowcy Jezusa w stylu księdza Bosko będzie dla nas wszystkich zachętą, byśmy potrafili ponownie przeanalizować naszą drogę i w naszych powołaniach, zawodach, codziennych działaniach pozwolili się kształtować przez Boga”
  • W środę od godz. 16.00 Caritas parafialny będzie wydawać żywność. Zainteresowane osoby prosimy o ich odbiór. 
  • W czwartek, dzieci i młodzież będą przeżywać zakończenie roku formacyjnego połączonego z zakończeniem roku szkolnego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 na hali sportowej wręczeniem odpowiednich dyplomów i nagród, a o   godz. 18.00 odprawimy Mszę św.  dziękczynną w intencji dzieci młodzieży wychowawców wolontariuszy, renerów, nauczycieli, animatorów i całych rodzin. Zapraszamy wszystkie grupy działające przy naszym dziele. Dziękować będziemy za kończący rok szkolny i formacyjny.
  • Od początku wakacji organizować będziemy półkolonie „Lato w Mieście”. W tym roku będą trzy turnusy półkolonii. Pozostało jeszcze kila miejsc na turnus I i III. Zapisy w Oratorium i u ks. Wojciecha.
  • W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Alinę Zając oraz śp. Leszka Merskiego, rodzinom składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.

Szczęść Boże. 

Share Button