Home Ogłoszenia duszpasterskie: 11.02.2024

Ogłoszenia duszpasterskie: 11.02.2024

Ogłoszenia duszpasterskie: 11.02.2024


  1. Kończymy okres zwykły i w połowie tygodnia Środą Popielcową wchodzimy w czas Wielkiego Postu. Środa popielcowa jest dla nas obowiązkowym dniem pokuty i postu. Zewnętrznym znakiem rozpoczęcia Wielkiego Postu jest posypanie głowy popiołem. Ten znak oznacza sytuację człowieka grzesznego, który wyznając na zewnątrz swoją winę wobec Pana, wyraża gotowość podjęcia drogi wewnętrznego nawrócenia. W środę popielcową Msze św. z posypaniem głowy popiołem będą sprawowane o godz. 7.00; 11.00; 16.30; 18.00; 19.30
  2. Pięknym nabożeństwem wielkopostnym jest Droga krzyżowa, podczas której rozważamy stacje męki Jezusa Chrystusa. Nabożeństwa Drogi krzyżowej będą odprawiane w każdy piątek;

16.30 – dla dzieci 17.30 – dla dorosłych 19.00 – dla młodzieży

  • W I piątek Wielkiego Postu przypada Dzień modlitwy i solidarności z Osobami skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym. Drogi krzyżowe zostaną odprawione w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła.
  • W każdy piątek o godz. 15.00 w kościele jest sprawowana Godzina Miłosierdzia. W programie nabożeństwa: Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Droga krzyżowa. Bóg nieustannie poszukuje takich ludzi, którzy ulżą Jego osamotnieniu, które przenikało Go podczas Męki i konania na Górze Kalwarii. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie.
  • Również serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w każdą niedzielę Wielkiego postu w nabożeństwie Gorzkich Żali. Sprawowane one będą o godz. 17.15
  • W czwartek po południu przeżywać będziemy we wspólnocie nadzwyczajną wizytację ks. Romana Jachimowicza, radcy generalnego Europa Północna. Wizytacja Nadzwyczajna odbywa się co 6 lat i jest uprzywilejowanym czasem spotkania i zapoznania z wszystkimi współbraćmi z Inspektorii, czasem braterskiej rozmowy dotyczącej ewangelicznego świadectwa, życia wspólnotowego i posłannictwa salezjańskiego. WN jest przede wszystkim czasem łaski i zgłębienia rzeczywistości charyzmatu salezjańskiego ze spojrzeniem na przyszłość. Ponadto, jest czasem modlitwy i refleksji, aby móc odpowiedzieć na nowe wyzwania współczesnego Kościoła i świata według charyzmatu Księdza Bosko, ze szczególną uwagą na dzieci i młodzież najbiedniejszą. Spotkanie WWD z ks. Romanem odbędzie się w czwartek o godz. 19.15. Serdecznie zapraszam. 
  • Trwa okres rozliczeń podatkowych, jak zawsze zawracamy się do Państwa o przekazanie stowarzyszeniu Oratorium im. św. Jana Bosko w Ełku, w tym roku 1,5% podatku. Numer KRS Oratorium znajdziemy w kalendarzu lub na stronach internetowych. 
  • Dziękujemy za złożone ofiary na kościół, za troskę o jego funkcjonowanie. Kończymy wymianę konfesjonałów, a jednocześnie rozpoczęliśmy już parce nad nową koncepcją oświetlenia. W toku namysłu widać potrzebę spojrzenia całościowego na światło w przesrzeni sakralnej. Z jednej strony funkcjonalności np. doświetlenie prezbiterium i chóru czy zrobienie nowej tablicy rozdzielczej, a także dekoracyjnej kościoła. 
  • W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Ryszarda Wnukowskiego oraz śp. Antoniego Piaseckiego, rodzinom składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim życzymy spokojnego zakończenia karnawału i dobrego wejścia w Wielki Post.

Share Button