Home Ogłoszenia duszpasterskie 10.03.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 10.03.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 10.03.2024

 1. Rekolekcje wielkopostne to szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas doświadczenia radości z powrotu do Boga czy zastanowienia się nad swoim kruchym życiem. W czasie czterdziestu dni Wielkiego Postu warto zaplanować czas na przeżycie rekolekcji, doświadczyć radości spotkania z Miłosiernym Bogiem. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczniemy w czwartek 14 marca i zakończymy niedzielą 17 marca. Naszym przewodnikiem będzie ks. Daniel Kwietniewski – salezjanin dyrektor ośrodka wychowawczego w Różnymstoku. Tematem będzie hasło: Świadectwo i nawrócenie!
 2. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą sprawowane:
 3. Godz. 11.00 – dla ogółu wiernych
 4. Godz. 16.30 – Msza św. rodzinna, zapraszamy na nią rodziców wraz z dziećmi. W sposób szczególny dzieci przygotowujące się do I komunii św.
 5. Godz. 18.00 – dla ogółu wiernych
 6. Godz. 19.30 – dla młodzieży i dorosłych, w sposób szczególny zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 7. W ramach rekolekcji wspólnota „Wojowników Maryi” zaprasza do 24 godzinnej adoracji Pana Jezusa w czasie której rozważana będzie 24 godzinna Męka Jezusa Chrystusa wg. Luizy Piccarrety. Początek adoracji w piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 21.00, a zakończenie w sobotę Msza św. o godz. 19.30. Na stoliku pod chórem jest lista, do której można się wpisać.
 8. Tradycyjnie w rekolekcyjny piątek odbędzie się droga krzyżowa ulicą naszego osiedla. Początek Drogi Krzyżowej o godz. 19.00
 9. W sobotę 16 marca o godz. 16.30 zostaną poświęcone książeczki dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I komunii św. 
 10. W niedzielę rozkład niedzielny Mszy św. – ofiary zbierane w tym dniu przekazanie zostaną rekolekcjoniście.
 11. W czasie rekolekcji, zaplanujmy spowiedź by nie odkładać jej na niedzielę. 
 12. Podczas rekolekcji będzie przeprowadzana zbiórka artykułów żywnościowych. Z zebranych darów Zespół Caritas Parafialny przygotuje paczki, które rozniesiemy przed świętami. Można złożyć też na ten cel ofiarę do skarbony pod chórem „Jałmużna postna”
 13. Za ofiarę na kościół dziękujemy Państwu Nowosadko, Państwu Święconek, Pani Ewie Wojasińskiej, Panu Piotrowi Penkiewiczowi, Panu Bogdanowi Wisowatemu, oraz innym anonimowym ofiarodawcom.

Błogosławionych dni

Share Button