Home Ogłoszenia duszpasterskie; 07.07.2024.

Ogłoszenia duszpasterskie; 07.07.2024.

Ogłoszenia duszpasterskie; 07.07.2024.


  1. W minionym tygodniu zakończyliśmy II turnus Lata w Mieście organizowanego przez nasze Oratorium. Od jutra rozpoczynamy III ostatni turnus półkolonii. Dzieciom i wolontariuszom życzymy dobrego odpoczynku.
  2.  W czwartek obchodzić będziemy święto św. Benedykta patrona Europy, a w piątek św. Brunona z Kwerfurtu patrona naszej diecezji ełckiej 
  3. Dnia 13 lipca (sobota) 2024 r. odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Teściowych i Kół Gospodyń Wiejskich w Sanktuarium Matki Bożej Bazylianki w Lipsku. Rozpoczęcie o godzinie 10.00. Główna Msza św. będzie sprawowana o godz. 11.00. 
  4. Okres wakacyjny to dla wielu czas zasłużonego wytchnienia od trudu całorocznej pracy. Jest to też czas odwiedzin rodziny, kolegów czy znajomych. Ciepłe miesiące charakteryzują się również większą ilością sakramentów małżeństwa i chrztów św.  Cieszy fakt, że wiele małżeństw sakramentalnych jest zawieranych w naszej parafii. W tym roku będzie wiele związków sakramentalnych. Obecnie przygotowanie do małżeństwa to całkiem długa droga, dlatego dziękuję tym, którzy się na to zdecydowali, a niezdecydowanych zapraszam do konkretnych decyzji życiowych. Podobnie dzieje się, jeśli chodzi o sakrament chrztu św. Zapraszam do kontaktu, zwłaszcza tych rodziców co z zagranicy przyjeżdżają wakacyjnie odwiedzić swoje rodzinne strony. 
  5. Dziś w przedsionku spotkamy najbliższą rodzinę Pauliny, która potrzebuje pilnej operacji neurochirurgicznej, ratującej jej życie. W jej mózgu pojawił się ogromny guz, którego w Polsce nie da się zoperować. Zadania operacji podjęli się lekarze z kliniki w Hanowerze. Koszt operacji to 70 tys. euro, przewyższający możliwości rodziny. Z życzliwością spójrzmy na tę sytuację. Ponadto w przyszłym tygodniu na naszym terenie parafialnym rodzina zorganizuje festyn charytatywny w godzinach od 13.00 do 16.00.
  6. Również w przyszłą niedzielę będzie możliwość zapiania intencji na pielgrzymkę ełcka oraz wysłuchania świadectwa ks. Przewodnika.

Dobrego odpoczynku.  

Share Button