Home Ogłoszenia duszpasterskie – 07.05.2023

Ogłoszenia duszpasterskie – 07.05.2023

Ogłoszenia duszpasterskie – 07.05.2023

  1. Miesiąc maj w naszej tradycji jest w sposób szczególny dedykowany Matce Bożej. Majówki będą odprawiane od jutra o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa tej pięknej formy modlitwy.
  2. Jutro obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika głównego patrona Polski.
  3. W środę na Mszy św. wieczornej zostanie udzielony sakrament bierzmowania 100 osobowej grupie młodzieży. Życzymy im otwartości na Boże Dary.
  4. W sobotę 13 maja obchodzić kolejną rocznicę pierwszych objawień fatimskich oraz koleją rocznicę zamachu na życie św. Jana Pawła II.
  5. W tym roku w diecezji odbędzie się III kongres Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Kościelnych Diecezji Ełckiej pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”  W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego 27 maja, w Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej odbędzie się Stacja Dziecięca transmitowana przez Telewizję Trwam. Stacja Kongresowa będzie połączona ze spotkaniem Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci oraz z Ogólnopolskim Dniem Dziecka organizowanym przez Caritas Diecezji Ełckiej. Na tej stacji nasza schola Aniołki ks. Bosko będzie posługiwać na Mszy św. Natomiast stacja młodzieżowa i stacja dorosłych odbędzie się 17 czerwca we wszystkich kościołach ełckich. Nasza parafia przygotowuje program dla młodzieży. Więcej informacji znajdziemy na stornach internetowych oraz Martyrii. 
  6. W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Mariana Rydzewskiego; rodzinie składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu.

Błogosławionych dni.

Share Button