Home Ogłoszenia duszpasterskie 05.11.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 05.11.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 05.11.2023


  1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańca św., zaś po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie grupy liturgiczo-bilijnej.
  2. Została przygotowana i wyłożona tegoroczna księga wspominkowa, wypominki można też zobaczyć na stronie internetowej.  Różaniec za zmarłych odmawiany jest przez cały listopad o godz. 17.15, a Msze św. za zmarłych polecanych w wypominkach odprawiane w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00. Bóg zapłać za ofiary składane z tej okazji.
  3. W sobotę 11 listopada obchodzić będziemy 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 prosić będziemy Boga w intencji naszej Ojczyzny o jedność pokój i zgodę, oraz za wszystkich poległych w jej obronie.
  4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy wydawnictwo salezjańskie z ofertą książkową, a o godz. 16.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. dla grupy „Promyk Nadziei”.
  5. W naszej diecezji została powołana do istnienia Szkoła Katechistów Diecezji Ełckiej przy Wyższym Seminarium Duchownym. Celem Szkoły jest zorganizowana 2-letnia formacja i przygotowanie kandydatów do pełnienia posługi katechisty w parafiach Diecezji Ełckiej. Katechista jest powołany przede wszystkim po to, by na mocy chrztu świętego podejmować posługę przekazywania wiary na różnych etapach: od pierwszego głoszenia, które wprowadza w kerygmat, przez nauczanie, które czyni świadomymi nowego życia w Chrystusie i przygotowuje w szczególności do sakramentów inicjacji chrześcijańskiej, aż po formację stałą, która pozwala każdemu ochrzczonemu być zawsze gotowym „do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei” (1 P 3, 15). Tej tematyce poświęcona była ostania rada duszpasterska naszej parafii. Więcej szczegółów znajdziemy w miesięczniku Martyria oraz na stronach internatowych diecezji. 
  6. Po kilku latach wracamy do zagranicznych wyjazdów z naszymi sportowcami. Obecnie grupa siatkarek z trenerami i ks. Wojciechem przebywa na turnieju w zaprzyjaźnionych Awiżeniach pod Wilnem. W lutym kolejna grupa uda się na turniej do Madrytu w Hiszpani, a czerwcu do Budapesztu na Węgrzech.
  7. W najbliższy weekend ks. Wojciech wraz animatorami naszego oratorium weźmie udział w Inspektorialnym Spotkaniu Animatorów w Warszawie Życzymy im bezpiecznej podróży i owocnego pobytu.
  8. W tym tygodniu odprowadzimy do wieczności śp. Wiesława Pieczyńskiego oraz śp. Wiesława Borawskiego, rodzinom składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłych plećmy miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim życzmy dobrego tygodnia

Share Button