Home Ogłoszenia duszpasterskie 04.02.2024.

Ogłoszenia duszpasterskie 04.02.2024.

Ogłoszenia duszpasterskie 04.02.2024.


  1. Wspólnota Ewangelizacyjna Gloriosa Trinita serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcą odnowić i pogłębić relację z Bogiem, na Seminarium Nowego Życia w Trójcy Świętej.  Będzie to siedem czwartkowych spotkań, kończących się wylaniem darów Ducha Świętego. Pierwsze spotkanie w najbliższy czwartek 08 lutego. Początek na Mszy św. o godz.  18.00, a po Eucharystii katecheza. Hasłem seminarium są słowa psalmu 119 :„Niech zstąpi na mnie, łaska Twoja, Panie”
  2. W przyszłą niedzielę, 11 lutego z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzony jest światowy dzień chorego. W tym dniu na Mszach św. o godz. 7.00 12.00 i 16.00, będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. 
  3. W przyszłą niedzielę 11 lutego, o godz. 16.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. dla grupy „Promyk Nadziei”.
  4. W dniach 7-14 lutego odbędzie się III Tydzień Małżeństwa w Ełku.  Organizatorem tego wydarzenia jest ełckie Stowarzyszenie Rodzina Rodzin wraz z Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin EDK. Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa to społeczna kampania promująca szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny. W Ełku, w ramach jego obchodów można wziąć udział m.in. w randce małżeńskiej, warsztatach ceramicznych, wieczorze uwielbienia czy Mszy Świętej z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Tygodnia Małżeństwa w Ełku na portalu Facebook oraz na plakatach.
  5. W tym tygodniu zakończyliśmy drugi tydzień półkolonii organizowanych przez nasze stowarzyszenia Oratorium. Dziękuję na ręce ks. Wojciecha wszystkim wychowawcom, trenerom, wolontariuszom, a przede wszystkim animatorom za poświęcony czas dzieciom i zapewnienie atrakcji i ewangelizacji. 
  6. Od jutra rusza kolejny semestr szkolny. Rozpoczyna się też rekrutacja do Salezjańskiej Szkoły Podstawowej do klasy I i klas starszych na przyszły rok szkolny. Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszej szkoły.
  7. Są już dwa nowe konfesjonały. Dębowe konfesjonały zrobione są na jedną stronę, tak jak było to do tej pory. Druga strona jest zarezerwowana dla osób niepełnosprawnych. Są większe i bardziej przestronne, jest większy klęcznik oraz ławka, jest też możliwość wentylacji. Zamiast klamek są pochwyty. W miniony czwartek zostały poświęcone. Mam nadzieje, że będą służyć i staną się ważnym miejscem dla naszej duchowości, gdzie będzie rozlewać się łaska Bożego miłosierdzia. 

Błogosławionych dni.

Share Button