Home Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2024


  1. Czas Wielkiego Postu zachęca nas do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych w Gorzkich Żalach, sprawowanych co niedziela o godz. 17.15. w Drodze krzyżowej, które są odprawiane w każdy piątek; o godz. 15.00 w ramach Godziny Miłosierdzia, 16.30 – dla dzieci 17.30 – dla dorosłych, 19.00 – dla młodzieży. W Wielkim Poście trwa, także seminarium nowego życia w Trójcy świętej w każdy czwartek.  
  2. Kulminacyjnym punktem naszych wielkopostnych nawróceń będą Rekolekcje wielkopostne, które tak jak zawsze rozpoczniemy w czwartek przed V niedzielą Wielkiego Postu, czyli w dniach od 14 marca i potrwają do 17 marca.
  3. W czwartek obchodzić będziemy pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszę św. wieczorna zapraszamy ministrantów młodszych i starych wraz z rodzicami, modlić się będziemy za kapłanów oraz o nowe powołania do życia zakonnego i kapłańskiego. 
  4. W piątek będziemy świętować dzień kobiet z tej okazji wszystkim kobietom pragniemy złożyć najlepsze życzenia dobrego i szczęśliwego życia, a także opieki Matki Bożej. 
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. z udziałem grupy „Promyk nadziei”. 
  6. Salezjańska ogólnokształcąca szkoła muzyczna II stopnia w Lutomiersku przyjmuje zapisy na rok szkolny 2024/25, do szkoły, której przedmiotem głównym są organy. Więcej informacji można uzyskać za stronie internetowej szkoły.
  7. Dziś przedsionku kościoła spotkamy animatorów naszego Oratorium z kiermaszem świątecznym.  A w najbliższy weekend udadzą się do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu seminarzystów. Przy tej okazji jeszcze raz zawracam się o przekazanie 1,5% na rzecz Oratorium. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy kampanię w Internecie poprzez spot reklamujący nasze dzieło. Zachęcam do polubienia i udostępniania tego filmiku. Puszczany będzie, także w kinie przed każdym seansem. Za filmik dziękuję twórcy Panu Michałowi Dziarnowskiemu. 
  8. W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Teresę Pietraszkiewicz oraz śp. Mariusza Danowskiego, rodzinom składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.

Spokojnych dni. 

Share Button