Home Ogłoszenia duszpasterskie; 02.06.2024

Ogłoszenia duszpasterskie; 02.06.2024

Ogłoszenia duszpasterskie; 02.06.2024


  1. W najbliższy czwartek 06 czerwca na zakończenie oktawy Bożego Ciała pobłogosławimy wianki z młodych pędów ziół i kwiatów. Odbędzie się także procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Jest to też I czwartek miesiąca. Modlić się będziemy za ministrantów i ich rodziny oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 
  2. W piątek 07 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Polecać będziemy sercu Pana Jezusa, serca nasz wszystkich. Jest, to także I piątek miesiąca. W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy osoby chore w ich domach. Z racji uroczystości wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje.
  3. W sobotę 08 czerwca obchodzić będziemy 25. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Ełku. Aby uczcić tę rocznicę Kuria Diecezjalna w Ełku oraz Urząd Miasta zapraszają na uroczystości, które odbędą się na Placu Jana Pawła II w Ełku. O godz. 10.00 na placu rozpocznie się koncert najmłodszych mieszkańców Ełku. Po nim uczestnicy będą mogli zobaczyć spektakl “Ja Jestem z wami”. Następnie zapraszamy do wspólnego odśpiewania Barki, ulubionej pieśni Papieża – Polaka. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta, w której wezmą udział również małżeństwa z Ełku, które w tym roku obchodzą złoty jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Dodatkowo tego dnia o godz. 9.00 z Centrum Edukacji Ekologicznej wystartuje bieg jubileuszowy, na który serdecznie zapraszamy. Szczegóły znajdują się na plakatach w gablocie oraz na stronie www.wdr.elk.pl
  4. W sobotę obchodzić będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i będziemy polecać naszą wspólnotę parafialną Maryi.
  5. Dziś po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert organowy w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej II stopnia w Ełku. Zabrzmią utwory znanych kompozytorów min: Jana Sebastiana Bacha, Mariana Sawy i innych. Serdecznie zapraszamy.
  6. Dziś po mszy św. o godz. 10.30 nasze oratorium organizuje festyn z okazji dnia dziecka. Serdecznie zapraszamy.
  7. Tradycyjnie w pierwszych trzech tygodniach wakacji, Oratorium organizuje półkolonie dla dzieci. Karty są do pobrania w zakrystii, w oratorium lub intrenecie. Pierwszeństwo zgłoszeń mają parafianie, dlatego do czwartku zapraszamy do zapisów dzieci z naszej parafii, a od piątku będziemy przyjmować zgłoszenia dzieci z innych części miasta i powiatu. Szczegółowych informacji udziela ks. Wojciech. 
  8. W piątek ministranci młodsi i starsi udadzą się na Dominikalia – święto ministrantów tym razem do Suwałk. Życzymy im udanego weekendu wśród innych ministrantów i dobrej zabawy. 

Bożych dni!!!

Share Button