Home Ogłoszenia duszpasterskie; 08.10.2023

Ogłoszenia duszpasterskie; 08.10.2023

Ogłoszenia duszpasterskie; 08.10.2023


  1. Nabożeństwa różańcowe w październiku dla dorosłych i młodzieży będą sprawowane o godz.17.30. Natomiast dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30. 
  2. Od piątku dzieci z naszej scholii wraz z opiekunami i instrumentalistami uczestniczą skupieniu i warsztatach w Czerwińsku nad Wisła. Życzymy im owocnego czasu i bezpiecznego powrotu.  
  3. Na stoliku pod chórem znajdziemy formularze do wpisania zmarłych których będziemy polecać w modlitwie wspominkowej. 
  4. W sobotę, 14 października obchodzony będzie w Ełku Dzień Dziecka Utraconego. To dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami i o ich rodzinach. W ramach obchodów, o godzinie 10.00 odprawiona zostanie Msza Święta w parafii pw. św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, a następnie odbędzie się pochówek dzieci utraconych na Cmentarzu Komunalnym nr 1. 
  5. Z okazji przypadającego w sobotę 14 października dnia Edukacji Narodowej podczas nabożeństwa różańcowego obejmiemy wszystkich pracujących w edukacji. Życzymy im dużo zdrowia cierpliwości i wytrwania w ważnej misji jaką jest kształcenie umysłów, serc i postaw młodego pokolenia. Niech św. Jan Bosko wspiera wszystkich zaangażowanych w misję edukacji i wychowania.
  6. W ostatnich kilu miesiącach wykonaliśmy ogromną pracę nad powołaniem i uruchomieniem Salezjańskiej Szkoły Podstawowej. Z pomocą Bożą i życzliwych ludzi udało się szkole nadać numer NIP, numer Konta, system informacji oświatowej, utworzyć plan lekcji, skompletować kadrę pedagogiczną, utworzyć 1 klasę podstawową, uzyskać dotację oświatową.
  7. Za złożone ofiary na kościół, a szczególnie na konfesjonały, których realizacja nabiera tempa dziękujemy Państwu Wróblewskim, Państwu Mroczko, Pani Alinie Kochanowskiej, Pani Patrykowskiej oraz innym anonimowym ofiarodawcom. 
  8. W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Ryszarda Kruk, rodzinie składamy wyrazy współczucia i otuchy, a zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu.

Drogim Parafianom sympatykom życzymy dobrych i zdrowych dni.

Share Button